В Україні за минулий тиждень зареєстровано близько 37 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це на 50% більше, ніж тижнем раніше.
Саме тому багатьох українців хвилює питання щодо можливого оголошення локдауну та наявності вакцин.
Відповіді надав заступник міністра охорони здоров’я, головний санлікар України Ігор Кузін 19 вересня на брифінгу, пише «Укрінформ».
Чи буде локдаун?
За словами Кузіна, вводити локдаун у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні не будуть. Проте можливі інші карантинні заходи й обмеження.
«За можливості МОЗ радить застосовувати ті чи інші профілактичні або протиепідемічні обмеження. На національному рівні не планується впроваджувати загальнонаціональний локдаун або якісь заходи з обмеження, але, тим не менш, на рівні областей в залежності від безпекової, епідемічної ситуації можуть застосовуватися ті чи інші профілактичні заходи з протидії COVID-19», – сказав він.
Водночас головний санітар України додав, що комісії з техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій області можуть вводити масковий режим у місцях масового скупчення людей, у громадському транспорті.
Чи є в Україні вакцини від COVID-19
400 доз вакцини Comirnaty (Pfizer/BioNTech) проти коронавірусної інфекції COVID-19 доправили в Україну 18 вересня. Ще 500 тис. доз такої вакцини Україна отримала в липні. Препарат передав Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у межах глобальної ініціативи COVAX.
«Особливістю цієї партії вакцини Comirnaty (Pfizer/BioNTech) є те, що її не потрібно розбавляти фізрозчином. Вона відразу готова до використання, перед ін’єкцією вакцину потрібно лише розморозити. Це спрощує роботу медичних працівників», – ідеться у повідомленні МОЗ.
Окрім того, у серпні Україні передали 100 тис. доз вакцини Janssen (Jcovden) виробництва Johnson & Johnson.
За словами заступника міністра охорони здоров’я, доставляти вакцини продовжать і надалі, адже це вкрай важливо із наближенням осінньо-зимового періоду.
Нові схеми вакцинації та друга бустерна доза
Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ, який вносить важливі зміни до вакцинації проти COVID-19.
Перш за все, другу бустерну дозу дозволили робити всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.
Також затвердили нові схеми вакцинації:
- вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин;
- зменшено мінімальний строк між первинним курсом вакцинації та бустерною дозою. (Тепер бустер можна зробити за 5 місяців після завершення базового курсу, тоді як раніше йшлося про строк не менше ніж пів року);
- за згодою батьків чи опікунів можна щепити дітей віком 5–11 років. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). (Раніше в Україні було дозволено вакцинацію дітей від 12 років).
Щодо щеплення дітей віком 5–11 років, то поки що Україна очікує на відповідну вакцину, оскільки вона передбачає інше дозування, ніж для дітей від 12 років та дорослих. Найближчим часом вона стане доступною.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!