Центр підтримки переселенців Волноваського району «Пліч-о-пліч» запрацював у Полтаві

Гуманітарний хаб обслуговує не тільки вихідців з Волноваського району, а й внутрішньо переміщених осіб з усієї Донецької області, які через війну були змушені покинути свої домівки та оселитися у більш безпечних регіонах України. Координує роботу центру Волноваська районна адміністрація, відповідальною особою призначено співробітницю апарату Людмилу Кодберг.


Центр «Пліч-о-пліч» створений для того, щоб сприяти розв’язанню нагальних проблематичних питань, що виникають у переселенців. Тут громадяни зможуть отримати психологічну, юридичну, соціальну, логістичну та іншу можливу допомогу.

Люди потребують підтримки

Для того, щоб якомога більше людей дізналися про початок роботи центру, заздалегідь було розміщено відповідне оголошення на сайті Волноваської райради та у Фейсбуку. Також створений телеграм-канал «Центр підтримки ВПО Волноваського району». Звертатися по допомогу можуть всі переселенці з Донецької області, які зараз проживають в різних регіонах України – у Полтавській та в інших областях. Причому не обов’язково особисто відвідувати установу. Заявку можна залишити любим зручним способом: зателефонувавши або заповнивши онлайн-форму. Менш ніж за тиждень до центру звернулося близько сто людей.

«Люди звертаються з різними проханнями. Хтось втратив документи та потребує їх відновлення. Дехто просить допомогти знайти роботу. Комусь потрібна консультація щодо переводу студента з контрактної форми навчання на бюджетну. Телефонують до центру навіть з тимчасово окупованої території. Наприклад, питають, чи можна отримати свідоцтво про народження українського зразка, якщо дитина народилася в окупованій нині Волновасі. Для розв’язання цих питань центр долучає юристів, соціальних працівників, співробітників інших державних установ», – розповіла Людмила Кодберг (на фото).

Також досягнуто домовленості з благодійним фондом «Право на захист» щодо долучення їх правників до консультування людей, які звертаються до центру. Ці консультації можуть надаватися дистанційно, тож за ними не потрібно приїжджати у Полтаву. Так само й стосовно гуманітарної допомоги. Якщо людина звернулася до центру та проживає в іншій місцевості, то їй пакунок відправлять поштою.

Крім того, центр планує долучити до співпраці міжнародні благодійні організації – ООН, Комітет Червоного Хреста, АДРА, Карітас, щоб всебічно підтримувати внутрішньо переміщених осіб.

Допомога матеріальна й не тільки

На відкриття Центру підтримки переселенців «Пліч-о-пліч» до Полтави приїхали голова Волноваської РДА, начальник районної військової адміністрації Юрій Бакай (на фото справа) та голова Волноваської районної ради Сергій Демченко (на фото зліва).

За інформацією Сергій Демченка, Полтавська область прийняла близько сорок тисяч переселенців з Донецької області. Серед них – дві тисячі мешканців саме з Волноваського району. Тому було прийнято рішення відкрити у Полтаві осередок на підтримку ВПО.

«Мета нашого центру – не тільки забезпечити людей матеріальними благами, а соціально адаптувати наших мешканців на їх нових місцях перебування. Ми вважаємо, що недостатньо людям просто видавати пакунки з їжею, одягом чи з гігієнічними засобами. Ми хочемо допомогти їм стати повноцінними членами приймаючих громад – знайти роботу, відновити бізнес на новому місці, влаштувати дітей у школи та дитсадки тощо», – наголосив Сергій Демченко.

Центр розміщено у полтавській дитячій бібліотеці. Тож вже розроблено сумісний план, за яким діти з-поміж ВПО зможуть приходити сюди, проводити вільний час та відвідувати заходи, що проводить бібліотека.

Провела три місяці в окупації, тепер допомагає іншим

Людмила Кодберг до війни працювала начальником організаційного відділу виконавчого апарату Волноваської районної ради. Коли почалося повномасштабне вторгнення, жінка за сімейними обставинами не змогла виїхати з міста та понад три місяці провела в окупації. Згодом їй дивом вдалося вирвалася на вільну територію України.

«Коли почалася війна, я доглядала за своєю 76-річною мамою, яка була хвора на цукровий діабет. Я не могла покинути її, так само й боялася з нею кудись їхати. Як ми вижили у Волновасі ці страшні три місяці, страшно навіть згадувати. У місті від початку березня не було світла, води, опалення. Спали одягнені на одному ліжку разом з мамою, щоб зігрітися. Готували на мангалі їжу з тих невеличких запасів, що були. Набирали дощову воду у ванну, яку винесли на вулицю», – описує жахіття окупації Людмила.

Але й це ще все – жінці довелося пройти процедуру фільтрації, що вчиняла над місцевими окупаційна влада. На щастя, їй вдалося приховати свою посаду у райраді. Це дозволило виїхати з окупованого регіону та більш-менш безперешкодно переткнути кордон між так званою «днр» та росією.

«Коли я зрозуміла, що далі в таких умовах ми з мамою не виживимо, я наважилася їхати звідти. Знайшла перевізника, який пообіцяв вивезти нас з Волновахи. Їхали через росію та країни Балтії до Польщі, звідки повернулися на вільну Україну. Оселилися у будинку, який мали в Олександрівській громаді Краматорського району. На превеликий жаль, невдовзі мама померла, не витримавши жахів окупації та багатоденного евакуаційного шляху», – з сумом розповіла Людмила.

Жінка поновилася на роботі та на початку листопада отримала від голови Волноваської райради Сергія Демченка пропозицію працювати у Полтаві, у Центрі підтримки внутрішньо переміщених осіб. Майже без зволікань зголосилася та разом з чоловіком виїхала з Донеччини на Полтавщину. Тут одразу взялася до роботи – допомагати таким, як сама, переселенцям, постраждалим від загарбницької війни, що розв’язала росія.

«Ми використовуємо всі засоби, щоб сповістити людей про роботу нашого центру. Люди, які є вимушеними переселенцями, повинні знати, що вони не самі, що ми з ними пліч-о-пліч, що через нас вони зможуть отримати допомогу та вирішити свої нагальні питання», – наголосила Людмила Кодберг.

Центр підтримки переселенців Волноваського району «Пліч-о-пліч» розташований за адресою: м. Полтава, вул. Грушевського, буд. 10.

Графік роботи: вівторок – субота з 09:00 до 16:00.

Телефон: 099-451-28-58.

Телеграм канал

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies