«Центр розвитку громади «Бережа»: як у Лисичанську об’єднують людей з різними поглядами

«Центр розвитку громади «Бережа» у Лисичанську – приклад спільної роботи декількох громадських організацій міста. Тут починали працювати з ветеранами, надаючи їм соціально-психологічну реабілітацію. Нині ж на заходи до «Бережі» залучають також молодь та дітей.

Простір для розвитку

На початку 2021 року три громадські організації Лисичанська об’єдналися та заснували «Центр розвитку громади «Бережа». Це «Ветерани АТО Луганщини», «Міст 3.10» та «Ранок Сварожий». Спочатку у просторі працювали лише з ветеранами, зокрема, проводили соціально-психологічні тренінги та інші заходи, а нині розширили напрямки діяльності.

«Основна мета цього центру – бути корисним нашій громаді та надати можливість для розвитку і для задоволення тих потреб, які реально існують у людей сьогодні», – розповідає член ГО «Ветерани АТО Луганщини» та співзасновник «Центру розвитку громади «Бережа» Мирослав Гармаш-Бутенко.

Нині у просторі працюють у різних напрямках.  Зокрема, є дві платформи. Перша – «Безпека спільно», яка спрямована на пропагування здорового способу життя серед молоді та ветеранів. А також друга – документальний театр, завдяки якому будь-хто може долучатися до вистави.

«Нещодавно ми ставили таку виставу з ветеранами,  членами родин і в цілому з представниками громади міста. Перша частина – сама п’єса, друга – її обговорення. Ми говорили про нагальні проблемні: питання щодо війни на Донбасі, вимушених переселенців тощо. Через висловлювання ось таких точок зору відбувається власне і терапія суспільства», – каже Мирослав.

Культура та самоідентифікація об’єднає людей

У «Центрі розвитку громади «Бережа» є основний офіс, а також  ще й додаткові локації поза його межами. Їх відвідують різні групи людей. Зараз працюють з ветеранами та членами їхніх родин щодо реінтеграції в приймаючу громаду. Також патріотично виховують молодь, зокрема відвідують школи Лисичанська та організовують різні заходи у місті.

Крім цього, у «Бережі» сприяють розвитку творчих здібностей юнаків та дівчат. А ще для дітей від 6 до 11 років відкрили «Школу довіри», з малечею від 4 до 6 логопед та психолог розвивають навички мовлення. Команда центру налічує 15 активістів. Одне заняття в середньому відвідують від 10 до 12 людей.

«Ми запланували, аби щодня відбувались якісь заходи. Тематично ми проводимо один день з певною цільовою аудиторією або групою: понеділок – день з ветеранами, четвер – з молоддю, в суботу – з дітьми. Ці заходи відбуваються у нас постійно. Але, окрім цього, ми ще проводимо загальноміські заходи. Один із них – це етнофестиваль у квітні», – зазначає Мирослав Гармаш-Бутенко, співзасновник «Центру розвитку громади «Бережа».

До організації «Весняного етнофесту – 2021», що відбувся у квітні цього року, вдалося залучити різні громадські організації міста, а також підприємців. Загалом було задіяно 80 людей, а саме свято відвідали близько 500. Під час фестивалю влаштували спортивні змагання, виготовляли ляльок-мотанок, виступали етно-гурти, показували весняний вертеп тощо.

«Ми прийшли до такої думки, що на сьогодні, на жаль, ні економіка, ні політика, ні релігія не спроможні об’єднати людей, а тільки культура, тільки усвідомлення нашої самоідентифікації може об’єднати широкий загал людей. Саме завдяки цьому об’єднується велика кількість людей з різними поглядами, з різними думками, з різними політичними переконаннями, з різних організацій», – розповідає Мирослав.

У подальшому такий етнофестиваль хочуть зробити щорічним.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies