Життя Донеччини

Центр соціальних служб у Бахмуті оновили та розширили

11778
коментарі відсутні

Центр соціальних служб у Бахмуті – місце, де можуть отримати допомогу не тільки діти з інвалідністю та одинокі матері, а й всі незахищені категорії населення.

Фахівчиня із соціальної роботи Анастасія Кравченко показує малюнки та поробки вихованців.

«Ці долоньки ми малювали 1 червня, на день захисту. Дітки загадували бажання і залишали відбиток. І це в нас тепер на пам’ять», – каже вона.

У Бахмутському міському центрі соціальних служб жінка працює з березня цього року. Саме тоді з’явилася послуга тимчасового денного перебування «Кіндер клаб». Разом з Анастасією працює тут ще одна колега. За день у середньому в «Кіндер клабі» перебуває 8 дітей з інвалідністю. Доглядати за ними можуть до 4 годин. За цей час у їхніх батьків є можливість розв’язати власні проблеми.

«Дітки тут спілкуються, у нас сформовані мікрогрупки. Займаємося здебільшого творчістю з дітьми: ліпимо, малюємо і включаємо корекційні вправи, артикуляційні гімнастики, вчимо пісеньки», – розповідає Анастасія Кравченко.

Які послуги надає Центр соціальних служб у Бахмуті?

Бахмутський міський центр соціальних служб діє з 1995 року. Тоді тут надавали 6 базових послуг. Серед нових: вже згадане тимчасове денне перебування, соціальна шафа, де за потреби можна взяти необхідний одяг чи взуття, а також батьківський клуб та інші. Послугами центру можуть скористатися усі мешканці Бахмутської громади.

«У нас розширені послуги. Всі сім’ї можуть отримувати: і ті, які опинилися в складних життєвих обставинах, і одинокі матері. Це не тільки діти з інвалідністю, які виховуються в сім’ях, а й всі незахищені категорії населення», – пояснює заступниця директора, начальниця відділу соціальної роботи в Бахмутській громаді Марина Погорєлова.

Мешканка Бахмута Дар’я Ковшарова має десятирічного сина з аутизмом. До центру разом приходять не вперше. Серед переваг закладу Дар’я називає «Кіндер клаб», а також батьківські зустрічі, які були ще до жорстких карантинних обмежень. Під час таких зустрічей мами дітей з інвалідністю могли дізнатися про додаткові можливості розвитку, зокрема, про спортивні секції чи творчі гуртки.

«Деякі мами не знали як прийти та чи є можливість для занять спортом для дітей. Представники дали на це відповіді, розказали яка можливість є, і що можуть надати. Деякі матері з дітьми скористалися цими послугами», – розповідає мешканка Бахмута Дар’я Ковшарова.

Чиїм коштом відбулося оновлення?

Послуги денного перебування та раннього втручання, групи підтримки для батьків з вразливих категорій, а також інклюзивний дитячий майданчик у центрі соціальних служб Бахмута з’явилися завдяки проєкту «СПІЛЬНО» ЮНІСЕФ. Він допомагає зі створеннями інклюзивних просторів у громадах, зокрема, надає консультативну та фінансову підтримку. У Бахмуті центр соціальних послуг оновлювали спільними зусиллями як за кошти міжнародних партнерів, так і за рахунок бюджету громади. Загальна сума проєкту склала 2,5 млн грн.

«Для нас дуже важливо, що усі ми знайшли спосіб діяти спільно, таку саму назву має і наш проєкт. Тому ми вдячні за ту підтримку, яку надаєте населенню і для нас велика цінність бачити, як можна створити простір, який є зручним для всіх», – говорить заступник Регіонального  директора ЮНІСЕФ у Європі та Середній Азії Філіпп Корі.

Читайте також: Молодь Донеччини: У чому сила молодих людей з Бахмутської громади

Подібні центри за проєктом «СПІЛЬНО»  ЮНІСЕФ мають з’явитися у 12 громадах Донеччини та Луганщини. У 10 з них ремонтні роботи вже завершили, останні планують закінчити до січня.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також