Де пропонують прихисток жителям Донеччини та як триває евакуація з небезпечних регіонів

20109
коментарі відсутні

Де пропонують прихисток жителям Донеччини та як триває евакуація з небезпечних регіонів

На Донеччині наразі проживає 21,5 тисячі дітей, попри активні зусилля з евакуації населення. У дев’яти населених пунктах, де тривають примусові заходи з евакуації родин із дітьми, залишається 254 дитини. Водночас фіксуються випадки повернення раніше евакуйованих сімей до місць свого проживання.

Про це говорили під час щотижневого брифінгу в ДонОВА.

Станом на 9 квітня 2025 року на підконтрольній українській владі території Донеччини наразі проживає близько 283 тисяч осіб. Із них 21,5 тисячі – це діти.

У зоні активних бойових дій, яка охоплює 17 громад, продовжують залишатися близько 29 тисяч людей, зокрема 202 дитини. Серед цих дітей 197 проживають у Лиманській громаді, тоді як у Торецькій громаді залишилося п’ятеро дітей із родин, які повернулися після евакуації.

Як триває евакуація з небезпечних регіонів Донеччини

Протягом останнього тижня було примусово евакуйовано 240 дітей із визначених територій. Зокрема, з Добропільської громади евакуювали 184 дитини, з них 156 – з міста Білицьке. Дружківська громада була залишена 29 дітьми, Лиманська – 21 дитиною, Шахівська – п’ятьма дітьми, серед яких є й ті, кого вже раніше евакуювали. З Комарської громади евакуювали одну дитину, яка з родиною теж раніше залишала регіон.

Водночас були виявлені нові випадки повернення дітей після евакуації.

«У Комарській громаді 1 така дитина, у Шахівській громаді – 4 дитини, у місті Лиман – 2 дитини. Також у селище Щербинівка Торецької громади повернулись 5 дітей», — зазначили в ДонОВА.

Наразі продовжується безкоштовне переселення мешканців Донеччини в інші області України. Евакуйованих людей розміщують у Закарпатській, Вінницькій, Чернівецькій та Львівській областях. Зокрема, до Закарпаття переводять сім’ї із дітьми. Завдяки співпраці з фондом «Спасемо Україну» вдалося також відправити до київського шелтера 17 осіб, включно з десятьма дітьми.

Транзитний пункт у Павлограді залишається важливим вузлом для мешканців регіону: тут щоденно приймають від 50 до 100 осіб. Родини отримують різнопланову допомогу, включаючи допомогу з пошуком безкоштовного житла відповідно до їхніх потреб.

Додатково стало відомо про пропозицію громадської організації сприяти евакуації родин із дітьми до Румунії. Вся відповідна інформація вже передана до місцевих військових адміністрацій для подальшого реагування.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика