Депутати Бундестагу в Краматорську висловили підтримку Україні

Група депутатів німецького парламенту від Партії Зелених разом із представниками Фонду ім. Гайнріха Бьолля відвідали Донецьку область у рамках робочої поїздки Україною. В Краматорську представники Німеччини провели зустріч з громадськими активістами. Наприкінці заходу, який відбувся в Антикризовому медіа-центрі, депутат Бундестагу Мануель Саррацін дав інтерв’ю журналісту АКМЦ.

– Розкажіть про мету вашої поїздки.

– Ми вже були в Києві, сьогодні знаходимось у Краматорську, попереду в нас ще Харків. Ми хочемо побачити реальну картину розвитку подій на сході країни, почути, що говорять люди про те, як їм живеться поблизу лінії розмежування. Також нас цікавить, як здійснюються реформи в Україні. В Краматорську ми відвідали офіси ОБСЄ, благодійного фонду “Карітас Україна” та Антикризового медіа-центру.

– Чи означає це, що Україна залишається у фокусі уваги німецької політики?

– Звичайно, події в Україні залишаються у фокусі уваги не тільки Німеччини, але й усього Європейського Союзу. Ми розуміємо свою відповідальність за підтримку України в її боротьбі проти російської агресії. І ми виступаємо за те, щоб визнати незаконним вторгнення в Україну й ведення на її території бойових дій. Так само ми вважаємо незаконною анексію Криму. Останнім часом ми чуємо багато тривожних повідомлень про те, що порушується режим припинення вогню, а кількість жертв серед мирного населення зростає. Тому ми сподіваємося, що обидві сторони конфлікту вживатимуть всі можливі заходи для врегулювання ситуації. Крім того, хочу сказати, що в Україні настав момент, коли повинен бути створений Антикорупційний суд. І дуже важливо впроваджувати в життя законодавчі ініціативи, які підтримують основи громадянського суспільства й антикорупційні заходи. Про це ми говорили в Києві з представниками уряду, опозиції та громадськістю. Не в останню чергу зазначу, що незабаром в Росії планується проведення Чемпіонату світу з футболу. У зв’язку з цим важливим спортивним заходом ми будемо звертати увагу на події в Україні та на ситуацію з політв’язнями на території Росії. Наш сьогоднішній візит повинен послужити символом того, що Україна була й залишається у фокусі уваги.

– Тобто Захід не втомився від України, як вважають деякі?

– Є справжні друзі України, які залишаться друзями надовго. Але з України також повинні надходити гарні новини. Потрібно дати зрозуміти людям у Німеччині, що реформи все-таки просуваються й відбуваються позитивні зміни. З історії Німеччини та подій 1989 року ми знаємо, що необхідно багато терпіння в плані відновлення статус-кво, якщо він був порушений у ході неправомірних дій іншої держави. Тому Німеччина й весь Євросоюз і надалі будуть невпинно підтримувати Україну.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies