Детский отдых за государственный счет (промо)
Подробное обсуждение темы организации отдыха и оздоровления детей из “серой зоны”, социально незащищенных категорий населения, смотрите во время прямого эфира онлайн-платформы “Без Границ”, на странице #АКМЦ, в воскресенье, 13 мая, в 18:00
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Грошова допомога для ветеранів на спорт доступна у «Дії»
Скористатися програмою можуть учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни. Подати відповідну заявку потрібно до 20 квітня. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.
Заявку за програмою «Ветеранський спорт» можна подати через застосунок «Дія». Для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни передбачена грошова допомога на заняття спортом. 1 500 грн можна отримати упродовж другого кварталу 2025 року. Серед того, на що можна витратити допомогу: басейни, спортивні зали та секції.
Щоб отримати допомогу необхідно:
- Відкрити «Дію», зайти у розділи «Сервіси» та «Ветеранський спорт»;
- Відкрити «Дія.Картку» та вибрати її для зарахування коштів;
- Перевірити заявку та натиснути «Надіслати».
Податися на участь у програмі «Ветеранський спорт» потрібно до 20 квітня. Кошти будуть зараховані впродовж шести робочих днів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Зведення нового будинку компенсує держава: «єВідновлення» оновили в «Дії»
Власники земельних ділянок можуть отримати компенсацію від держави у «Дії» для відбудови житла. Виплата покриє витрати на будівельні матеріали та оплату робіт. Про це повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.
Звести будинок можна лише на підконтрольній території, де немає активних бойових дій і на земельній ділянці, яка є у власності людини. Витрати компенсуватиме держава.
Для цього потрібно:
- Подати заяву про компенсацію. Зробити це можна через портал «Дія», мобільний застосунок або ЦНАП. Після розгляду документа призначать суму компенсації, яка відобразиться в «Дії».
- Подати повідомлення про початок будівельних робіт. Перед поданням заяви про виплату коштів потрібно зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт. Це можна зробити також на порталі «Дія» або в ЦНАПі.
- Скасувати права власності на знищене майно. Щоб отримати компенсацію, необхідно скасувати право власності на знищений будинок.
- Подати заяву про зарахування коштів. Необхідно оформити заяву про виплату компенсації через «Дію»: Сервіси → «єВідновлення» → Виплата на будівництво.
Виплати надходитимуть двома частинами по 50%. Кошти можна витратити на розробку проєктно-кошторисної документації, будівельні матеріали та замовлення будівельних послуг. Першу половину виділених грошей необхідно використати щонайменше на 90% та прозвітувати про це через «Дію».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прийом заявок на виплати для ВПО можуть продовжити до 1 грудня
Прийом заявок на виплати для ВПО на отримання державної допомоги планують продовжити до 1 грудня. Це стосується тих переселенців, які вже намагалися, але не змогли оформити її через «Дію» до 30 квітня.
Відповідне рішення Кабмін має ухвалити вже найближчим часом.
Про це повідомили у Мінреінтеграції.
Наразі прийом заявок на такі виплати тривають до 1 жовтня через те, що багато українців не отримали кошти. Ідеться про державні виплати у 3 тис. грн на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2 тис. грн – на кожну особу з 18 років.
Як проходитиме прийом заявок на виплати для ВПО
Подати повторну заявку можна:
- особисто в органі соціального захисту;
- відправивши її поштою.
«Органи соцзахисту зобов’язані прийняти у людини повторну заяву та розглянути її. Навіть якщо вона зараз не може підтвердити подачу першої заяви до 30 квітня», – йдеться в повідомленні.
Також у Мінреінтеграції нагадали номери телефонів для звернень громадян України, якщо виникають проблеми при поданні заяв чи взятті на облік:
15-48 – цілодобова гаряча лінія з кризових питань;
+38 (096) 078 84 33 – гаряча лінія для дзвінків з-за кордону та з ТОТ, WhatsApp/ Telegram/Viber;
+38 (066) 813 62 39 – гаряча лінія Уповноваженого з питань ВПО.
Читайте також: Стати на облік та отримувати виплати ВПО відтепер можна без паспорта
Нагадаємо, що з 1 жовтня Мінсоцполітики запровадить Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), створену для централізування призначень, нарахувань і виплат для внутрішньо переміщеним особам. Вона має забезпечити можливість переселенцям отримувати виплати за місцем свого фактичного перебування.
Також в Україні хочуть зробити безкоштовним проїзд у громадському транспорті для вимушених переселенців. Відповідний законопроєкт №8020 вже готують у Верховній Раді й оприлюднили на сайті парламенту.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
З травня змінюються умови грошових виплат переселенцям
Кабмін обмежив категорію внутрішньо переміщених осіб, які зможуть отримувати допомогу на проживання. Нові правила діятимуть починаючи з 1 травня 2022 року.
Згідно них, не всі громадяни України, які після впровадження воєнного стану перемістилися всередині країни, вважатимуться внутрішніми переселенцями. А значить, вони не зможуть претендувати на щомісячну виплату.
Про деталі запроваджених змін розповіла очільниця Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна. За її словами, на сьогодні більше двох мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану.
«Я знаю, що зараз, коли іде мова про внутрішньо переміщених осіб, то часто говорять про людей, які перемістились після провадження воєнного стану. Але війна триває 8 років, і кількість тих, хто з 2014 року був вимушений кинути домівки та шукати прихистку в інших регіонах країни – більша. На сьогодні у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо 3,4 мільйонів людей», – зазначила Марина Лазебна.
Переселенцям, які перемістилися з територій бойових дій всередині країни, держава надає грошову допомогу на проживання. ЇЇ розмір складає 3000 гривень на місяць для дітей та людей з інвалідністю, 2000 гривень для інших осіб.
Всі зареєстровані внутрішньо переміщені особи, які мають право на таку допомогу та до кінця квітня подадуть відповідну заяву, отримають допомогу за два місяці – за березень та за квітень.
Як отримати допомогу на проживання, якщо не встигли до кінця квітня?
Починаючи з 1 травня, допомога надаватиметься лише двом категоріям внутрішніх переселенців. Згідно із постановою Кабінету Міністрів України № 457, до них відносяться такі внутрішньо переміщені особи:
- Які перемістилися з території тих громад, що розташовані в районі бойових дій, тимчасово окуповані чи оточенні. Перелік таких громад затверджує Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
- Ті, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, незалежно від того, повернулись вони до населеного пункту постійного проживання або ні.
Тобто людям, які повертаються до свого основного місця проживання, такі виплати будуть припинені. Навіть якщо особи залишаються в місцях вимушеного переселення, а їх майно за основним місцем проживання не пошкоджено і населений пункт розташований не в зоні бойових дій, виплати для ВПО теж не нараховуватимуться.
Наразі серед майже 3,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб більше 2 мільйонів – це люди, які вимушено перемістились після провадження воєнного стану.
Найбільше людей виїхали до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Вінницької та Київської областей. Але з урахуванням осіб, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб починаючи з 2014 року, найбільше переселенців зареєстровані в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Київській областях.
Нагадаємо, як через застосунок «Дія» отримати статус внутрішньо переміщеної особи та оформити виплати, ми розповідали – Статус та виплати для ВПО – як отримати у Львові, розповідаємо крок за кроком
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Подвійні» переселенці з новими довідками
«Двічі переселені» – нове випробування для людей, які в 2014 році були змушені покинути свої домівки та пристосовуватись до нових умов життя в іншому місці, а в 2022 році знов поїхали в нікуди.
Уже зараз такі родини стикаються з новими випробуваннями, які відрізняють їх серед інших переселенців. Серед них – оформлення допомоги від держави.
Черги замість Дії
Послугу з оформлення допомоги на 2 тис грн для дорослих та 3 тис грн на дітей обіцяють надавати через Дію. Така можливість онлайн оформлення допомоги значно скоротила б черги у ЦНАПах чи управліннях соцзахисту, куди звертаються за оформленням статусу переселенця та за допомогою.
Станом на 15 квітня послуга в Дії досі не актуальна, а живі черги вже розписані на травень. Хоча кінцевий термін оформлення допомоги подовжили до 30 квітня (раніше казали про 14 квітня). Якщо встигнути оформитись до 30 квітня, обіцяють виплати й за березень у тому числі.
Подвійні переселенці змушені пройти окрему процедуру – спочатку анулювати ту довідку про переміщення, яку вони вже мають, а тільки згодом отримати нову довідку та написати заяву на отримання допомоги.
Наразі відбувся шалений наплив переселенців у ті регіони, де з 2014 року їх було дуже мало. У працівників соцслужб нема досвіду, що саме робити з такими подвійними переселенцями. Отже, сама процедура в різних містах відрізняється.
Без нової довідки
У 2015 році Оксана разом з родиною переїхала з окупованого Харцизька до мирного Краматорська. Минулого року народила доньку. А в лютому поточного року була змушена знов тікати. Тимчасово прихистили знайомі в Дніпрі.
Оксана як переселенка отримувала допомогу на проживання – 440 грн на себе й 1 тис грн на дитину. За зміною довідки у Дніпрі не зверталась. Нема з ким залишити дитину. Допомогу від держави з новими сумами отримала автоматично – 2 тис грн на себе та 3 тис грн на доньку.
«Ми так і читали: усім отримувачам допомоги на проживання перерахують гроші по-новому автоматично. Так і сталось. Не бачу сенсу оформлювати нову довідку, сподіваюсь, скоро повернемось додому, до Краматорська», – каже Оксана.
Спрощення в «процедурі»
Олександра Петрушенко разом з чоловіком та трьома дітьми тікала з Ясинуватої влітку 2014 року. Оселились у Краматорську. Увесь час отримували допомогу від держави на проживання. Після перших вибухів у лютому 2022 року схопили дітей та поїхали до Вінниці. Хоча й читали з новин, що допомогу будуть й надалі отримувати, з новими, збільшеними сумами, але проконсультувались у соціальній службі та вирішили отримати довідку за новою адресою та переоформити виплати.
У Прозорому соціальному офісі черга за талончиками. Довго чекати не довелось, записали на 6 квітня. Дітей з собою не брали, прийшли разом з чоловіком та усіма документами. Нас п’ятеро, на кожного заповнювали анкету. Загалом це зайняло близько години.
Раніше кожні півроку треба було переоформлювати «переселенські». Кожного разу носили довідки зі школи, довідки з місця роботи. Коли старшому ссину виповнилось 14 років, він також ходив з нами зі своїми документами, як і дорослий. Через карантин усі ці вимоги пом’якшили.
Тепер старший син не пішов з нами. Жодних довідок з навчальних закладів чи з роботи ніхто не вимагав. Сама заявка спрощена, аніж було до того. Ще одне помітили. Від переселенців вимагали відкривати рахунок виключно в Ощадбанку. А тепер нема значення, який рахунок надаєш. Я написала рахунок з Ощадбанку, а чоловік – йому тепер окремо будуть виплачувати – написав рахунок Приватбанку.
Спочатку в нас вилучили краматорські довідки. А через три дні зателефонували, щоб ми прийшли забрали нові. У черзі не стояли. Готові довідки були на рецепції.
Допомога з новими сумами прийшла в той же самий день як і усім, хто не переоформлював довідку та саму допомогу.
Тільки через УСЗН
Ольга Науменко – з Горлівки. У 2014 році її родина приїхала до Краматорська. У березні поточного року новий переїзд – тепер до тихого Кропивницького. «Переселенські» в Краматорську не отримувала.
Переїхавши до Кропивницького, як і всі, чекала, коли запрацює Дія, щоб оформити допомогу на проживання. І хоча термін подовжили до 30 квітня, час йде, а дія так і не працює. Прийшли до ЦНАПу, аби записатись у чергу. Тут приймають без попереднього запису, за живою чергою день у день.
«Добре, що не зайняли чергу. А відразу спитали про подвійне переселення. В місцевому ЦНАПі з такими переселенцями не працюють, треба звертатись у районний УСЗН. Кажуть, що в ЦНАПі нема відповідної програми, аби закрити стару довідку, – розповідає Ольга. кажуть, що в ЦНАПі нема відповідної програми, аби закрити стару довідку.
Зателефонувала туди, розповіли про чергу на середину травня. І порадили звертатись до ЦНАПУ. Але коли сказала про подвійне переселення, розмова пом’якшилась, записали номер телефону та пообіцяли зателефонувати ввечері. Чесно кажучи, не повірила. Але таки зателефонували й запросили «на завтра». Це було несподівано та приємно»
Управління соціального захисту працює за талончиками. Людей багато, але все рухається за часом, до кабінету запрошують за прізвищем. У коридорі одна з працівниць УСЗН допомагає заповнити бланки, це певним чином пришвидшує подальше спілкування в кабінеті та оформлення всіх документів.
Ще одна працівниця робить ксерокопії паспортів, свідоцтв про народження, ІПН та інших особистих документів.
Раніше в цьому УСЗН лише одна спеціалістка відповідала за роботу з переселенцями. Тепер підключили увесь колектив. І без того навантаження надвелике, за день приймають понад 300 людей.
«Мені пояснили, що спочатку треба анулювати стару довідку, з Краматорська. На це піде пару днів. Бо треба робити запит на Мінсоцполітики, через непрацюючі департаменти в регіонах, де триває війна, – згадує Ольга. – Приходити довелось двічі. Перший раз написала заяву на нову довідку. Другий раз, коли довідка була готова, оформити допомогу. За один раз документи не приймали. Вдруге прийшла за два дні, коли спеціалістка зателефонувала та запросила до УСЗН».
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!