Деякі підприємці або ті, хто хочуть стати ФОП, можуть отримати грант на розвиток мікробізнесу: умови

Міжнародна гуманітарна організація «Help – Hilfe zur Selbsthilfe» надає грантову допомогу підприємцям з числа переселенців та деяким категоріям людей, що постраждали від військової агресії рф.

Отримати фінансову підтримку можуть також люди, які не вели бізнес, але мають бажання і готові зареєструватися як ФОП.

Про це повідомили на сайті організації.

«Раді повідомити, що прийом заявок на отримання цільової грошової допомоги для розвитку мікробізнесу продовжено. Закликаємо приватних підприємців та осіб, що зацікавлені зареєструватися як приватні підприємці (ФОП) і відповідають критеріям відбору для грантової програми, заповнити форму на отримання грошової допомоги», – сказано в повідомленні.

Загалом ідеться про готовність надати 325 грантів у межах проєкту. Грант включає грошову підтримку на закупівлю обладнання та матеріалів вартістю до 2 700 євро.

Головна мета — допомогти підприємствам розвиватися та стати стійкими в довгостроковій перспективі.

Для кого створена грантова програма

Міжнародна гуманітарна організація «Help – Hilfe zur Selbsthilfe» надає гранти у межах проєкту «Надання послуг з невідкладної допомоги та захисту населенню, що постраждало в результаті війни в Україні».

Програма розроблена для підтримки ремісничих (крафтових) та сервісних бізнесів. Тож організатори вказують, що мати право на отримання гранту можуть лише підприємства, що належать до цих категорій.

Приклади ремесел можуть включати: столярство, бджільництво, виготовлення прикрас, гончарство та кераміку, текстильні мистецтва, виготовлення свічок, мил та інше.

Приклади сервісів можуть включати: послуги з прибирання та догляду за будинками, ландшафтні та доглядові послуги за газоном, персональні тренування та фітнес-послуги, краса та догляд, послуги з догляду за домашніми тваринами, ІТ та комп’ютерні ремонтні послуги та інше.

Організатори підкреслюють, що не надають грантову підтримку бізнесам у сільському господарстві. Водночас є деякі виключення.

«Якщо бізнес займається вирощуванням їжі та/або розводить тварин і використовує їх для виробництва рукодільних товарів, таких як сир, хліб, мед тощо, то це буде вважатися ремеслом та може бути зарахованим на отримання підтримки через цю програму», – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Стартує новий грантовий конкурс на посилення соціальної згуртованості

Хто може взяти участь і отримати грант

Подати заявку можуть підприємці з числа ВПО і мають відповідний документ та які переїхали до Києва та Київської області. Також взяти участь у конкурсі можуть підприємці з Києва та Київської, Житомирської та Чернігівської областей, які постраждали від військової агресії.

Перевагу у відборі мають:

  • жінки підприємці, зокрема ті, які стали головою сім’ї у зв’язку з військовою службою чоловіка, його пораненням, перебуванням у полоні чи загибеллю;
  • домогосподарства з дітьми, літніми людьми та людьми з інвалідністю.

Підприємці, які пройдуть процес двостороннього відбору та підпишуть грантовий контракт, повинні виконувати обов’язки:

  • зареєструвати підприємницьку діяльність або мати уже зареєстрований ФОП,
  • закупити обладнання та матеріали для ведення бізнесу,
  • сплачувати податки.

Для того, щоб взяти участь потрібно заповнити гугл-форму. Прийом заявок триватиме до моменту набору потрібної кількості кандидатів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies