Деякі споживачі газу нехтують правилами безпеки, разом з ними страждають сусіди

2940
коментарі відсутні

Деякі споживачі газу нехтують правилами безпеки, разом з ними страждають сусіди

Усі ми з жахом дивимось новини про те, як в якомусь місті від вибуху газу гинуть люди, руйнуються багатоповерхівки, або цілі сім’ї отруюються від газових витоків. Спостерігаємо за цим на відстані, сподіваючись на те, що нас мине така доля.

Але чи впевнені ми, що сусід правильно встановив нове обладнання, чи не заклав він міну повільної дії під весь дім? Звісно, ні. Більш того, вкрай негативно сприймаємо перевірки газовиків. Мовляв, в мене усе в порядку, то чого ж мою квартиру на декілька днів відімкнули від газу?

Дійсно, коли Міськгаз проводить перевірку внутрішньобудинкових мереж, це супроводжується відключенням одразу всього під’їзду або окремих стояків. І поки порушники не “узаконять” своє обладнання, сплативши чималі кошти, без газу сидять усі.

Як уникнути незручностей, та бути впевненими у безпеці? У газопостачальній компанії відповідають: треба додержуватись норм закону, зокрема, в частині правил заміни побутових газових приладів. На сайті ПАТ “Донецькоблгаз” викладено детальну інструкцію для споживачів Донецької області, а також пояснення дій представників Міськгазів під час перевірок.

 

Порядок заміни газового обладнання

 

Відповідно до законодавства та згідно з вимогами нормативних документів, заміна газового обладнання здійснюється виключно підприємством, яке має дозвіл на виконання зазначених робіт. Самостійно проводити заміну та підключення категорично забороняється.

Заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря/наймача) до газорозподільного підприємства.

У разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення оформлюється ескіз. В інших випадках – виконавчо-технічна документація.

Відключення газу перед заміною газового обладнання здійснюється газорозподільним підприємством за заявою власника. Пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації.

Документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.

Газове обладнання житлових і громадських будинків, самовільно замінене особами або підприємствами, що не мають відповідного дозволу, підлягає відключенню від системи газопостачання.

Обслуговування внутрішньобудинкових систем

Оператор газорозподільної системи (ПАТ “Донецькоблгаз”) здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках.

Представник оператора газорозподільної системи має право доступу до житла для здійснення перевірки. При цьому у нього обов’язково повинно бути посвідчення даної організації з печаткою. Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником/орендарем приміщення. У разі створення перешкод до потрапляння у квартири або будинки розподіл природного газу припиняється.

Послуги з ремонту чи встановлення будь-якого газового обладнання газовики проводять виключно після банківської проплати та наявності квитанції у споживача.

Відновлення подачі газу можливо лише за умови усунення виявлених порушень в кожній з квартир. Оскільки в багатоповерхівках неможливо відключити від газопостачання окремі приміщення, поновлення послуги чекає цілий стояк.

Небезпечна недбалість

Під час проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання найчастіше виявляються такі порушення:

  • витоки газу з газового обладнання та внутрішньобудинкових газових систем;
  • газове обладнання експлуатується з не працюючою автоматикою безпеки;
  • корозія газопроводів в місцях перетину їх через зовнішню стіну будівель, через міжповерхові плити перекриття;
  • у димових та вентиляційних каналах відсутня тяга, закриті та засмічені решітки вентиляційних каналів;
  • електро витяжки, встановлені з відводом продуктів згорання в димохід;
  • самовільно встановлене (замінене) газове обладнання, яке  змонтовано з порушенням чинного законодавства;
  • морально застаріле газове обладнання, яке експлуатується в аварійному стані;
  • відсутність кватирок, дверей в приміщеннях, де встановлено газове обладнання;
  • встановлені в приміщеннях  з газовими приладами: дивани, ліжка, ванни, душові кабінки, унітази;
  • закріплені на газових трубах кухонні шафи, білизняні мотузки, тощо.

Перевірки тривають

Підрозділи “Донецькоблгазу” постійно здійснюють планові обстеження внутрішньобудинкових мереж. І майже у кожному домі виявляються порушення. Про один з таких випадків, що трапився у Краматорську, ми розповіли у сюжеті.

Всього на обслуговуванні Краматорського управління з газопостачання та газифікації знаходиться близько 99 тисяч квартир і приватних будинків. Щороку за планом відбувається обстеження, здійснюються поточні та капітальні ремонти мереж. Це означає, що газовики заходять у кожну квартиру. Тож, щоб не потрапити під довготривале відключення, варто заздалегідь дотримуватись правил. А саме головне, ці правила є запорукою безпеки – вашої й усього будинку.

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІни”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика