«Діалоги про Україну»: говорили про земельну реформу

5188
коментарі відсутні

«Діалоги про Україну»: говорили про земельну реформу

В Дніпропетровській обласній державній адміністрації вдруге відбулись громадські обговорення «Діалоги про Україну». Тепер говорили про всі переваги та проблемні питання земельної реформи. На найгостріші питання мешканців області відповідали заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та радник Президента України із земельних питань Роман Лещенко. Про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.

«За всю історію незалежної України ніхто не наважувався проводити таку масштабну реформу. Попередні 18 років мораторію на продаж землі принесли корупцію у земельних відносинах, “сірі” та “чорні” схеми продажу землі. Та нарешті земельну реформу зрушено з мертвої точки. Ми розпочали зміни у системі земельних відносин. Зараз для нас важливо почути Дніпропетровщину, яку Президент України назвав одним із ключових аграрних регіонів країни», – цитує прес-служба облдержадміністрації радника Президента України із земельних питань Романа Лещенка.

За словами спікерів, в результаті реформи власники зможуть вільно розпоряджатися землею – продавати, залишати у спадок, використовувати як заставу. Нововведення на ринку землі дадуть потужний імпульс розвитку фермерства та активному залученню інвестицій, підкреслив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Селян найбільше непокоять питання майбутнього оподаткування та можливої концентрації землі в одних руках.

«Наразі обговорюємо питання зменшення кількості землі, яка може продаватися в одні руки. А ще – розмір податку. Як пропозиція – встановити його у межах приблизно від 8 до 12% від НГО. Кошти стовідсотково залишаться у місцевих бюджетах. За попередніми розрахунками, це збільшить їхні надходження на 18 млрд грн», – сказав Тарас Висоцький.

До обговорень приєдналися керівники ОТГ, фермери, фахівці у земельних питаннях із районів. Загалом понад 300 людей.

«Земля – наше основне джерело доходів. Мешканцям громади дуже сподобався меседж реформи – земля має належати селянам. Фермери переймаються й соціальними питаннями села. Якщо ж усю землю купить не місцевий мешканець, йому не буде діла до наших проблем. Тому для нас важливо не допустити концентрації землі в одних руках», – поділився голова Межівської ОТГ Володимир Зражевський.

У повідомленні прес-служби ДніпроОДА також зазначено: з будь-яким питанням щодо земельної реформи можна звернутися на безкоштовну урядову «гарячу лінію» – 1545.

Також запущено в роботу тестову версію веб-сайту «Земельна реформа в Україні».

Друге читання законопроєкту про ринок землі –  вже у грудні 2019-го, після парламентських слухань.

 

«Діалоги про Україну»: говорили про земельну реформу - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика