Красногорівська школа № 2 зазнала значних руйнувань під час обстрілу бойовиками 28 травня цього року. Минуло три літніх місяці, але владі не вистачило цього терміну, щоб провести хоча б які відновлювальні роботи. Тому з початку нового навчального року школярам довелося сісти за парти в напівзруйнованій будівлі.
Уроки проходять у тому крилі школи, яке менш постраждало від обстрілів, однак і там в деяких класах вікна замість скла затягнуті плівкою. Інша частина будівлі виглядає зовсім жахливо – майже повністю відсутній дах, ледве тримаються стіни, подекуди провалена підлога. Між ними – шкільний коридор, перегороджений лише будівельними «козлами». Діти запросто можуть залізти туди і отримати травми. Все це на відео зафіксувала мешканка Красногорівки та виклала на YouTube.
«Я в шоке от этого всего. Страшно водить ребенка», – коментує за кадром жінка та задається питанням: «Куда смотрит область?».
Таке ж питання було адресовано голові Донецької облдержадміністрації Павлу Жебрівському у Фейсбуці – як раз під тим постом, де він розповідає про виїзне засідання комітету Верховної Ради з питань освіти та досягнення Донецькій області в будівництві опорних шкіл.
«Павел Иванович! Пришла осень с непогодой и дождями, а самая большая школа в Красногоровке так и входит в зиму без крыши, а значит, неизмеримо возрастут последующие затраты на ремонт. Это самая большая, самая современная школа, достойная стать опорной школой, наглядной демонстрацией заботы государства», – пише Ольга Покровська.
Губернатор відповів оперативно, зазначивши про те, що він в курсі, і робота ведеться: «Знаю, бачив. Проект на експертизі, гроші виділені. Оновлена школа буде». Ольга Покровська розуміє, що обіцяного прийдеться чекати довго, тому благає подбати хоча б не про дітей, а про позитивні вчинки влади на підконтрольній території.
«Вы не представляете, как нас радует видеть что делается, восстанавливается, ремонтируется на этой части. Это то же война за умы и сознание людей. Они все едут через Марьинку, Красногоровку и должны видеть, что здесь налаживается, что здесь есть перспектива», – натякує жінка на політичний аспект.
Але… З початку війни у Красногорівці та сусідній Мар’їнці внаслідок обстрілу відсутнє газопостачання. І до сих пір окрім розмов і обіцянок справа не просувається. До того ж, здається, невирішеним залишається головне питання: з чого починати? Чи відновити існуючий газогін, чи будувати новий. І саме головне – де брати гроші. Про роздуми та коливання обласної влади на протязі довгих трьох років красномовно свідчить пост Павла Жебрівського в тому ж Фейсбуці.
«По Мар’їнці й Красногорівці хотіли б запустити існуючий, відновлений спільно з тим-таки Червоним Хрестом газогін, але проросійські бандити не дають нам проінсталювати й запустити ГРС, – жаліється губернатор. – Тому вже думаємо про альтернативу – підведення газу з Курахово. По альтернативному проекту ПКД вже є, але роботи раніше весни наступного року розпочати не зможемо. Тож по Мар’їнці та Красногорівці сподіваємося на допомогу ОБСЄ та Червоного Хреста в питаннях тиску на російську сторону, щоб та забезпечила повний режим тиші та надала можливість запустити вже існуючу мережу».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!