Для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій покращено умови вступу до українських вишів

Починаючи з минулого року в абітурієнтів з тимчасово окупованих територій є можливість пройти безоплатне навчання на курсах з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти та ще й отримати за це стипендію.

Напередодні вступної кампанії 2022 року Кабінет Міністрів України вдосконалив механізм проходження підготовчих реінтеграційних курсів для молоді, яка проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та Криму, але бажає отримати вищу освіту в українських вищих навчальних закладах.

Дбаючи про абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, держава дає зрозуміти, що ці діти не чужі нам. Вони можуть навчатись, здобувати гарну освіту та отримувати український диплом, який визнають у всьому світі.

Для того, щоб випускники з ОРДЛО та з Криму «підтягнули» деякі предмети та легко «вписалися» у студентські колективи, саме і потрібні реінтеграційні курси. На них слухачі отримують знання, що компенсують недостатній рівень навчання, наприклад, з української мови та історії України. Не менш важливим є те, що паралельно з цим абітурієнти проходять ще й психологічну адаптацію.

Нове у підготовчих курсах для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій

Перш за все – цього року підвищено стипендію для слухачів реінтеграційних курсів. У 2022 році абітурієнти з тимчасово окупованих територій отримуватимуть близько шести тисяч гривень щомісячно (зазвичай курси тривають два місяці).

«Збільшено стипендіальне забезпечення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які проходитимуть навчання на реінтеграційних курсах у 2022 році. З 1 січня 2022 року воно становить три прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року на одну особу. Це 7443 грн без урахування податків та зборів», – повідомили у Кабміні.

Після сплати податків сума становитиме приблизно шість тисяч гривень. Минулого року, коли програму підготовчих курсів було розпочато, слухачі отримували стипендію у розмірі 4588 грн.

Попередньо перелік предметів, які вивчатимуть на курсах, залишається незмінним. Це українська мова, англійська мова, історія України, біологія, математика. За підсумками навчання з кожної дисципліни здається підсумковий іспит. По завершенні слухач отримає свідоцтво з оцінками, яке дозволить вступити до вишу.

Як і минулоріч, так і цього року, абітурієнти з ТОТ будуть забезпечені гуртожитком. Окрім навчання, їм запропонують тренінги, спрямовані на адаптацію до нових умов, участь у волонтерських заходах, а також різноманітну культурну програму.

Окрім підвищення стипендії, уряд своїм рішенням розширив цільову аудиторію реінтеграційних курсів. Тепер їх можуть проходити випускники,  які у попередньому навчальному році завершили здобуття повної загальної середньої освіти.

При цьому заборонено брати участь у таких курсах тим, хто вже навчається або завершив навчання в українських вишах, а також тим, хто закінчив реінтеграційні підготовчі курси у попередні роки. Дана інформація буде ретельно перевірятися.

Як взяти участь у реінтеграційних курсах-2022?

Для того, щоб у 202  році стати слухачем реінтеграційних підготовчих курсів, випускнику з ТОТ спершу треба дізнатися, чи проводяться такі курси на базі закладу вищої освіти, який він обрав. Їх перелік буде визначено незабаром та опубліковано на сайті «Вступ просто».

Далі порядок дій такий:

  • Звернутися до обраного закладу вищої освіти та отримати запрошення на проходження реінтеграційних курсів. Воно може бути в друкованому чи в електронному вигляді. Запрошення дозволить не проходити самоізоляцію або обсервацію у зв’язку з перетином державного кордону у випадку, якщо КПВВ будуть заблоковані збройними формуваннями РФ.
  • Прибути до визначеного вишу у термін з 1 травня по 20 червня (поки що це орієнтовні строки), щоб особисто подати заяву на проходження курсів. До неї додати копію паспорта або свідоцтва про народження, копію довідки ВПО (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), 4 фото (3х4).
  • Заповнити освітню декларацію (бланк дадуть у виші), в якій надати інформацію про результати проходження курсу повної загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях.
  • Стати слухачем реінтеграційних курсів та пройти навчання (орієнтовний строк у 2022 році визначений з 4 липня по 19 серпня).
  • Отримати сертифікат про завершення навчання.

Питання щодо вступу на реінтеграційні курси та умови навчання абітурієнтів з окупованої території можна задати, подзвонивши на «гарячу лінію» за телефоном 0-800-504-425.

Читайте також: Нові можливості для абітурієнтів з непідконтрольної території

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies