Для безпеки створюють Єдину регіональну систему моніторингу
На Дніпропетровщині планують створити систему відеоспостереження. Інформація з камер, що встановлять в містах і селах області, стікатиметься до Ситуаційного центру Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області. З такою ідеєю виступила ДніпроОДА, повідомив заступник голови облдержадміністрації Володимир Юрченко.
«Безпека – найперша умова, що дозволяє людям почуватися комфортно, бути впевненими у своєму майбутньому. До того ж, це ще й один із головних показників для інвесторів, що в регіон можна вкладати кошти, – зазначив Володимир Юрченко. – ДніпроОДА розробила концепцію створення Єдиної регіональної системи моніторингу «Безпечна Дніпропетровщина». Ця система стане ефективним інструментом в розслідуванні злочинів та дієвим засобом профілактики правопорушень».
Планується, що камери відеоспостереження громади встановлюватимуть самостійно. Керівникам ОТГ надали рекомендації щодо технічних характеристик відеокамер.
«Ми порадилися із фахівцями, які організовували подібні системи безпеки в інших областях України та за кордоном, щодо характеристик обладнання. Камери повинні мати низку функцій, аби була можливість об’єднати їх в єдину мережу. Плануємо, що вся інформація буде стікатися до Ситуаційного центру Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області. Тут спеціальне програмне забезпечення буде обробляти дані», – додав Володимир Юрченко.
Програма зможе виокремлювати інформацію, потрібну поліцейським для розслідувань. Наприклад, чи потрапляли у поле зору вкрадені автівки або люди, які знаходяться у розшуку.
«Повинні бути не тільки камери, а й комп’ютери, які здатні обробити отримані дані. Це комплексний підхід, – наголосив заступник начальника Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області Володимир Богоніс. – Поліція і громади мають об’єднати зусилля. Тільки так зможемо гарантувати безпеку громадян у містах та селищах області».
Нині громади області визначаються, скільки камер встановлять та де саме.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!