Для дітей та молоді: які можливості надає Андріївська сільська громада

Андріївська сільська громада – серед найменших у Донецькій області за кількістю населення. У п’яти селах тут проживає не більше 2,5 тис. жителів.

Діти та молодь у пріоритеті для місцевої влади, щоб кількість населення не зменшувалась щороку. Для молодших поколінь в Андріївській ОТГ створюють усі можливості для їх комфортного перебування.

Андріївська сільська громада ввела безкоштовне харчування в дитсадках та школах

Андріївська громада об’єдналась у 2018 році. Уже наступного, 2019 року, коли ухвалили перший бюджет громади, в школах та дитсадках ввели безкоштовне харчування для всіх дітей, незалежно від пільгової категорії чи віку.

«Наразі в Андріївській громаді 283 дитини відвідують навчальні заклади. 45 дітей – у дитсадках, решта – школярі. У дитсадку годуємо чотири рази, це коштує 43 грн на день на дитину. У школі – один раз, вартість 23 грн. за 2021 рік на харчування дітей з бюджету витратили 567 тис. грн», – розповідає Андріївський сільський голова Олена Нікітіна.

Безкоштовне харчування продовжать і наступного року. Гроші в бюджеті закладають з урахуванням нових вимог шкільного меню за рецептами Клопотенка.

У Андріївській сільській школі – 90 учнів. Всі мають гарячі обіди. Тут дають і першу, і другу страву. Через кілька уроків – ще й булочку. Випічка має особливий попит у дітей, розповідає в.о. директора школи Євгенія Задорожня.

Шкільний кухар Любов Беля працює тут вже три роки. Разом з напарницею приходять зранку, щоб приготувати свіжий обід.

«Діти полюбляють гороховий суп, котлети з макаронами, запіканку з кисломолочного сиру, фрукти, соки, бутерброди. Складаємо двотижневе меню та намагаємося щодня урізноманітнити страви», – каже Любов Беля.

У їдальні створені зручні умови для  обіду. Діти миють руки теплою водою, сушать їх у сушарці. Нове обладнання закупили для школи з місцевого бюджету.

До школи на автомобілі

В Андріївській сільській громаді організовано підвозять дітей, які живуть більше, ніж за два кілометри від школи. Шкільний автобус для Сергіївської школи придбали ще у 2018 році за рахунок місцевого бюджету та залишків інфраструктурної субвенції. Цього року до Сергіївської школи возять на навчання 26 дітей.

До Андріївської школи возять 20 дітей. Для цього у 2021 році придбали автомобіль, розповідає Ольга Ліснюк, керівниця відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту.

Нове обладнання для навчання

У класах обох шкіл мало дітей, через це вартість навчання одного учня складає 52 тис. грн. Освітньої субвенції не вистачає. Понад 900 тис. грн. додають з місцевого бюджету.

Таким же чином, коштом державного та місцевого бюджету, купували в школу мультимедійне обладнання, комп’ютери, меблі. З державного бюджету на НУШ виділили 110 тис грн., цієї суми на всі потреби не вистачало. Тепер не тільки учні молодших класів, але й середніх та старших, можуть використовувати на уроках мультимедійні дошки.

На конкурси за кордон

Центр молодіжного дозвілля в Сергіївці та Центр культури та дозвілля в Андріївці – два клуби, де функціонують гуртки та займаються творчі колективи.

Танцювальні колективи «Конфетті» з Сергіївки та «Натхнення» з Андріївки виступають на заходах не тільки у громаді та області, але й виїжджають у інші регіони. Минулого року колектив «Конфетті» вперше поїхав на конкурс до Болгарії. Цього року обидва колективи виїхали за кордон. Вихованці  «Конфетті» побували в Грузії, вихованці «Натхнення» – у Греції.

Дорогу та проживання дітям та супроводжуючим оплатили з місцевого бюджету.

Андріївська сільська громада створила й молодіжний центр

Влітку цього року в Андріївській громаді створили молодіжний центр. Його розмістили в будівлі Андріївського сільського клубу, з окремим входом та коридором. Уже завершують ремонтні роботи і з початку наступного року купуватимуть меблі та обладнання.

До обласної програми з утворення молодіжних центрів Андріївська сільська громада не встигла потрапити, тому робить ремонт та оснащує молодіжний центр з власних ресурсів. На ремонт витратили 300 тис. грн., приблизно стільки ж піде на купівлю меблів та техніки.

«Наша мета – створити місце для спілкування, вільний простір для думок та проєктів. Молодь уже працює, визначає пріоритетні напрямки роботи. Це буде сучасний, зручний та динамічний простір!», – резюмувала Ольга Ліснюк.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies