Для комфорту та для селфі: Селидівська громада стає привабливою
Селидівська громада поступово стає комфортною та привабливою для жителів. За участю місцевої влади та разом з активною громадськістю тут почали з’являтись нові цікаві об’єкти.
Міст через річку
Цього літа привели до ладу пішохідний перехід через річку Солона. Цей міст з’єднує мікрорайони Південний та Сонячний, від вулиці Берегова до вулиці Солона. Його відновлення було мрією багатьох селидівців.
Підрядна організація швидко встановила нову металеву конструкцію мосту. З місцевого бюджету на ці роботи виділили 758 тис. грн. Перехід також оснастили вуличним освітленням. Урочисте відкриття відбулось на початку вересня. Відтоді місцеві жителі можуть безпечно користуватись цим переходом.
Турбота про комфорт жителів – такий підхід у місцевої влади. За словами в.о. голови Селидівської громади Руслана Сукова, конструкція мосту збудована таким чином, що кожен може безпечно перейти з одного боку річки на інший.
Міжміська автостанція
Багато років у місті Селидове не функціонувала автостанція. За радянських часів автовокзал був, але наразі будівля зайнята підприємцями. Отже, у Селидовому не було пункту для зупинки взагалі. Місцеві жителі голосували та ловили автобуси з руки або їхали до Покровська, купували квиток і вже звідти їхали автобусом.
Тільки нещодавно завдяки взаємодії місцевої влади та «Східних вокзалів» у Селидовому з’явився зупинковий пункт та каса для придбання квитків. На сайті «Інбус» нарешті з’явилось Селидове, куди або звідки можна придбати квиток.
Наразі коштом підприємства будують павільйон, де буде каса, туалет та можливість купити чай чи каву з булочкою. Міська влада виділила землю під розміщення автостанції, замінила підземні комунікації.
Автобусні зупинки
Дев’ять металевих конструкцій встановили у Селидівській громаді для зупинок міського транспорту. Раніше там ніколи не було павільйонів, люди чекали на автобус просто неба, під дощем чи снігом. Тепер стало комфортніше. Зупинки виготовили та встановили за гроші місцевого бюджету в Селидовому та Українську.
Глобус замість Леніна
З метою осучаснення центральної площі тут влітку встановили конструкцію «Глобус». Мали на меті показати фундаментальність світу, мир, безліч нових можливостей та відкриттів, розповідають у міській раді.
Раніше на постаменті стояв пам’ятник Леніну. У рамках декомунізації його скинули, але більше ніж за п’ять років так і не наважились чимось замінити. Так і стояла каменюка без будь-якого сенсу.
Готуючись до святкування 65-річчя міста, нова влада таки прийняла рішення щодо порожнього постаменту. Тут встановили конструкцію «Глобус», яка світиться в темряві.
Лавочки
У паркових зонах і громадських місцях Селидового стали ставити сучасні лавки. У парку мікрорайону «Південний» багато років не було місць для перепочинку. За гроші місцевого бюджету лавки встановили цієї осені.
А на центральній площі з’явилась скамійка з гітарою. Тут збирається молодь, грає на гітарі та відпочиває. Встановлення таких тематичних лавок обіцяють продовжити, аби не тільки молоді, а й усім жителям та гостям громади було зручно та комфортно.
Встановили лавочки й на центральній вулиці – Карла Маркса.
«Ніколи по цій вулиці не було лавочок. У центральній частині міста багато магазинів. Тепер з’явилась можливість перепочити, коли йдеш з покупками, або просто вийти на вулицю та посидіти», – каже місцева жителька Олена.
Арт-об’єкти та фотозони
Зробили в центрі міста й декілька фотозон. Наприклад, встановили справжнє піаніно, а поруч – ковану фігуру дами.
Є також рамка для Інстаграму. Унікальність її у тому, що фотографуватись можна з будь-якої сторони. Коли приберуть новорічну ялинку, то в кадр потраплятиме глобус.
У молодіжний простір «Зміни» перетворили автобусну зупинку. Ідея створення такого артоб’єкта належить молодіжній раді. До реалізації підключились місцева влада, комунальні служби, громадські активісти. На зворотній стороні намалювали портрет Віктора Цоя.
На стіні центральної бібліотеки намалювали мурал. Розмальовували сіру стіну місцеві художники. Сенс цього муралу – популяризація бібліотек, привернення уваги людей до книжок.
Саме селидівська молодь запропонувала втілити в громаді проєкт з розмальовування стін. Один з художників, Олександр Тамбовцев, – представник активної молоді Селидівської громади.
Таку ідею підтримала місцева влада, за гроші з бюджету купили фарби та необхідні матеріали. Так з’явився мурал на стіні бібліотеки. У планах – можливість облаштування поруч вільної зони зі столами для шахістів та вуличної бібліотеки. Навесні у планах – створення вільного простору та стінопису для жителів міста Українськ.
Фото для публікації надані Селидівською міською радою
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!