Для переселенців з Луганщини в Черкасах відкриють гуманітарний штаб

Центр підтримки переселенців із Луганської області найближчим часом запрацює в Черкасах. Близько 10 тисяч вихідців з Луганщини знайшли прихисток на Черкащині, багато з них оселилися саме в обласному центрі. Тому нагальним питанням стало відкриття у місті такого осередку, куди вони могли б звернутись за розв’язанням своїх проблем.

Відповідальною за організацію та роботу штабу у Черкасах буде Попаснянська міська військово-цивільна адміністрація. Однак, як і в усіх  гуманітарних хабах, які по всій країні відкриває Луганська обласна та місцеві адміністрації регіону, допомогу будуть отримувати всі переселенці незалежно від того, звідки вони виїхали.

Меморандум підписано

Днями Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко та керівник Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Луганської області Микола Ханатов підписали Меморандум про співпрацю.

«Сторони домовилися про надання громаді Попасної приміщення для розміщення гуманітарного штабу. Таким чином буде забезпечено єдину систему логістичного супроводу гуманітарної допомоги та надання соціального захисту людям, переміщеним із тимчасово окупованих територій Луганської області», – повідомили у Черкаській міськраді.

Також керівники громад обговорили можливість виділення приміщення у Черкасах, аби облаштувати тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб із Луганщини. Таким чином є намір підтримати молодь, яка приїхала в місто. Окремо зазначили, що адміністрація Черкас допомагає підприємцям з Луганщини, які розгортають свій бізнес на новому місці.

«Ми розуміємо: все, що ви робите, не прописано у ваших повноваженнях, а йде від серця, від душі. І тим приємніше відзначити, наскільки в Черкасах особливо тепло й гостинно ставляться до переселенців», – сказав очільник Попасної Микола Ханатов.

Переселенці зайнялися благоустроєм

Наприкінці серпня переселенці з Луганщини, для яких Черкаси стали другою домівкою, вирішили облагородити алею в парку «Сосновий бір», де пізніше планують висадити дерева. До них долучилися й вихідці з Донеччини. У такий спосіб вони висловили свою вдячність черкащанам за прихисток та тепле ставлення.

Під час акції вихідці зі східних регіонів поспілкувалися між собою та обмінялися корисною інформацією. Разом вирішили, що пізніше цю алею перейменують на честь переселенців, таким чином ознаменувавши єдність України.

Житло для переселенців

Чисельність вимушених переселенців, які прибувають до Черкас, рятуючись із-під ворожих обстрілів, зростатиме, прогнозують у Черкаській міськраді. Початок холодів та відсутність опалення у східних областях викличе нову хвилю внутрішньо переміщених осіб.

Тому не втрачає актуальності питання розміщення нових жителів у громаді. Із самого початку повномасштабного вторгнення росії на територію України у Черкасах сформували базу для поселення людей у місті. Це гуртожитки комунальних підприємств, закладів професійно-технічної освіти, деяких вищих навчальних закладів, санаторії тощо. Нині місто шукає нові місця для розселення людей, які продовжують покидати рідні домівки через війну.

Зокрема, планується облаштувати приміщення для переселенців у колишній дитячій поліклініці. В будівлі вдасться розмістити близько 350 людей. Кошти на її ремонт та облаштування будуть виділені з міського бюджету. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Черкаської міської ради.

У колишній поліклініці планують виконати ремонтні роботи, придбати меблі, побутову техніку та інші необхідні для проживання людей речі. Надалі це приміщення працюватиме як структурний підрозділ Черкаського міського центру соціальних служб.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies