В Українському кризовому медіа-центрі представили проміжні результати реалізації проєкту аудіоуроків «Вчися вухами», який розпочався минулого року.
Понад пів тисячі аудіоуроків з різних предметів записано для українських школярів, щоб полегшити отримання знань під час повномасштабної війни. Автори довели, що «вчитеся можна не лише за столом чи партою».
Про це розповіли автори уроків з ГО «Смарт освіта» в Українському кризовому медіацентрі.
Вони зазначили, що 2022 році після перших обстрілів енергооб’єктів в Україні стало зрозуміло, що до тих освітніх втрат, які взагалі сталися через війну, додались складнощі з викладанням під час блекаутів та перебуванні в укритті. І це надзвичайно зриває освітній процес. Тож у ГО «Смарт освіта» знайшли рішення, обравши варіант створення уроків у форматі аудіо. Активісти зазначили, що аудіоформат має чимало переваг перед, наприклад, відео, особливо з урахуванням відключень світла.
«В чому тут перевага аудіоформату MP3? Він легесенький, немає Інтернету, немає зв’язку, але цей формат вдасться завантажити. З відео немає такої переваги бо все-таки там вага цього файлу буде набагато більшою. Слухати можна так само в більш гнучких умовах. Лежиш, відпочиваєш, займаєшся спортом, можливо, граєш в ігри і так само можна слухати паралельно якийсь матеріал», — кажуть автори.
Читайте також: На Донеччині ноутбуки для дистанційного навчання отримали діти вразливих категорій
Вони підкреслюють, що не позиціонують аудіоуроки як заміну класної роботи.
«Це додатковий інструмент, який можна використати як під час класної роботи, коли треба переключити увагу власне школярів на щось або спільно обговорити якийсь матеріал. Дати, наприклад, послухати на домашнє завдання і потім так само спільно зробити якусь роботу або просто запропонувати як елемент такого підтримки знання», – розповіла менеджерка проєкту аудіоуроків «Вчися вухами» Ірина Шарова.
Аудіоуроки в цьому форматі стартували весною 2023 року. Спершу записали уроки історії України. Нині на платформі можна знайти лекції з всесвітньої історії, української мови та літератури, громадянської освіти, історії Криму й навіть секс-освіти.
«Питання в тім, що вдається змінювати сприйняття, додавати якихось акцентів, закривати якісь питання, які ніхто собі раніше не ставив. Тобто вдається проводити повноцінну освітню роботу, коли людина в своєму усвідомленні і знанні світу рухається далі», – переконана Ірина Шарова.
Читайте також: Які предмети будуть обов’язковими після старту реформи старшої школи: перелік
За її словами, все більшу популярність серед слухачів набувають уроки громадянської освіти. Однією з можливих причин цього називають те, що цей предмет складно викладати пересічним освітянам. Це виклик, оскільки вчителі історії, які мають цим займатись, повинні додатково гарно знатися на економіці, міжнародному праві та на міжнародних відносинах. Тож ці аудіоуроки записані якраз по всій програмі 10-го класу з громадянської освіти.
Переглянути платформу з аудіоуроками можна за посиланням, а самі лекції також можна знайти на популярних майданчиках для подкастів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!