Дні пам’яті та примирення – уникнути минулих помилок

У міській раді Дніпра розповіли, як буде організоване покладання квітів до монумента «Вічна Слава» (просп. Дмитра Яворницького, 1) 9 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення й 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Дніпрі. Щоб уникнути можливих провокацій, сутичок чи інших прикрих випадків, у мерії затвердили чіткий графік участі в заході.

Нагадаємо, що минулого року в цей день у цьому місці сталися сутички між ветеранами АТО та «охороною» ходи, яку організували представники Опозиційного блоку на чолі з народним депутатом Вілкулом. До речі, за словами учасників тогорічних подій, судові засідання по справах 9 травня 2017 року досі не зрушили з місця: «Судові засідання проходять дуже мляво. Так звані «тітушки» постійно змінювали адвокатів. Було близько 20 засідань, в яких усе зводилося до того, що всі роз’їхалися по домівках», – заявив на прес-конференції, що відбулася напередодні, учасник тих подій, ветеран АТО Олег Чистопольцев.

Тому цілком зрозумілим видається намагання мерії Дніпра не повторювати минулорічних помилок. Тим більше, що пан депутат Вілкул цього року вирішив своєрідно «підвищити ставки» – на свій захід, за інформацією його прес-служби, запрошено європарламентарів, щоб надати своїм провокативним діям, якщо вони досягнуть мети, міжнародного розголосу.

Отже, що спланувала мерія Дніпра:

Зранку, о 9:00, квіти покладатимуть представники міської та обласної влади, силовики, представники Громадської й Молодіжної рад та релігійних організацій.

Представники різних структур, партій і об’єднань, котрі мають відмінні політичні погляди та можуть конфліктувати між собою, потраплять до монумента з різницею в часі.

Зокрема, ветерани АТО, мешканці й гості міста візьмуть участь в урочистостях одразу після офіційних осіб. З 10:30 до 11:30 до церемонії приєднаються різні політичні партії та громадські організації.

Крім цього, локації й маршрути мітингів, маршів і демонстрацій, проведення яких захищене Конституцією України, не перетинатимуться між собою.

У мерії Дніпра також нагадують про заборону використання будь-якої партійної символіки, гасел і прапорів. День пам’яті та примирення й 73-тя річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – поза політикою. Це – згадка про всіх, хто віддав життя за свободу людства, й будь-які спекуляції фактично знецінюють цю пам’ять, додали у міськраді.

На Дніпропетровщині у День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій правоохоронці працюватимуть у посиленому режимі. Спокій мешканців області оберігатимуть близько 4,5 тисячі поліцейських.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies