Дніпро може отримати Європейський знак якості ефективності управління

Європейська асоціація місцевої демократії (ALDA) спільно з Громадською спілкою «Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області» за підтримки Фонду Конрада Аденауера оголошує про початок реалізації у Дніпрі проекту «Розширення можливостей органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства в Україні та Молдові через інструменти демократії участі». Головна його мета – сприяти сталому розвитку міста та підвищенню рівня участі громадян в ухваленні управлінських рішень на місцевому рівні. Про це стало відомо під час прес-конференції 28 травня.

«Дніпро у своєму розвитку спирається на принципи демократії, децентралізації повноважень та самоорганізації. З 2016 року наше місто є членом Європейської асоціації місцевої демократії і продовжує розвивати місцеве самоврядування та вдосконалювати інструменти участі мешканців в ухваленні рішень і розвитку міста. Міський голова Борис Філатов поставив завдання продовжити політику децентралізації та максимально розширити повноваження органів самоорганізації населення. Минулого року у цьому перспективному напрямі було налагоджено співпрацю з Фондом Конрада Аденауера. Новий проект буде її продовженням і дасть можливість використати вже отриманий досвід. Реалізація проекту з Європейською асоціацією місцевої демократії є важливим кроком у вдосконаленні управління містом і виявленні потенціалу для розвитку самоврядування. Це допоможе провести дослідження для з’ясування ймовірних проблем у системі місцевого самоврядування та задіяти нові методи й засоби їхнього вирішення», – зазначив директор департаменту місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько.

На першому етапі проекту проводиться анкетування, інтерв’ювання та опитування представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій і просто активних громадян з метою визначення ступеня відкритості місцевої влади, доступності та легкості отримання для мешканців міста інформації щодо рішень міськради, можливості впливу громадян на ухвалення управлінських рішень на місцевому рівні.

«Після аналізу будуть вироблені додаткові пропозиції. А на другому етапі експертами Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA) буде проведена серія навчальних семінарів-тренінгів щодо усунення недоліків і підвищення ефективності демократії участі на рівні міста. Також будуть підготовлені рекомендації для управлінського апарату Дніпра», – повідомила директорка Громадської спілки «Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області» Анжеліка Пилипенко.

За результатами участі у проекті Дніпро може отримати Європейський знак якості ефективності управління. Для Ради Європи це буде показником відкритості місцевої влади до мешканців міста і високої ефективності місцевого самоврядування, а також створить додаткові можливості для залучення до співпраці нових партнерів і фондів.

«Я хочу подякувати Дніпровській міській раді за відкритість до нашої пропозиції. Дніпро став одним із чотирьох пілотних міст на пострадянському просторі, які виявили інтерес до цієї теми й тепер мають шанс отримати цю високу оцінку. Тому Дніпровська міська рада та організатори проекту тісно співпрацюють і зацікавлені просувати результати на міжнародний рівень», – наголосив координатор Східного партнерства Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA) Александру Койка.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies