Дніпропетровський ЦРМС про реформу деінституалізації
«Соціальний захист дітей: реформа деінституалізації» – 13 травня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону відбувся семінар, в рамках якого було проведено фокус-групу по реалізації моделі інтегрованої моделі соціального захисту населення в громадах, також планом семінару передбачено тему соціального захисту дітей: реформу деінституалізації.
В рамках модуля відбулася презентація проекту обласної цільової програми «Регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з одночасним розвитком послуг для дітей та сімей з дітьми в громадах Дніпропетровської області на 2019-2026 роки».
Після обіду на учасників чекав переїзд до Слобожанської об’єднаної тергромади та ознайомлення з діяльністю КЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома» Дніпровської районної ради» та ознайомлення з досвідом створення і роботи Центру соціальної підтримки дітей та сімей у Дніпровському районі Дніпропетровської області.
«Грушівська, Вакулівська і Слобожанська громада є пілотними громадами Мінсоцполітики щодо запровадження функцій соцзахисту, – коментує стан речей з питань соціального захисту дітей в області директорка Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна, – 44 громади отримали 162 комплекти комп’ютерного обладнання для реалізації цієї функції. Цього року ще 15 громад отримають таке обладнання для забезпечення функцій соцзазисту. Мінсоцполітики розробили комплекс “Інтегрована громада”, який дозволяє послуги соцзахисту якісно реалізувати як в центрі, так і на старостинських округах. Цей комплекс передбачає електронний обмін інформації і мінімізацію часу на обробку документів та надання відповідних послуг мешканцям. Законодавство у сфері соцзахисту передбачає понад 50 НПА. Уся ця нормативна база викладена у методичних рекомендаціях Мінсоцполітики як локальний аналіз 21 державного стандарту соцпослуг. Але цей перелік не є вичерпним. Громади розширюють цей перелік, в залежності від потреб».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!