До 12 років ув’язнення: В Україні посилили покарання за фото та відео сил ЗСУ

Уряд України неодноразово звертався з проханням до громадян не публікувати дані (фото чи відео) щодо розміщення та пересування Збройних сил України, проте дослухалися до закликів не всі. Тож тепер за розповсюдження такої інформації передбачено покарання – до 12 років в’язниці.

Відповідний законопроєкт 24 березня 2022 року ухвалив парламент.

Кому що «світить» за публікацію фото/відео сил ЗСУ

Від 3 до 5 років ув’язнення загрожує за поширення інформації щодо спрямування, переміщення міжнародної військової допомоги в Україні.

Від 5 до 8 років в’язниці загрожує за поширення інформації про переміщення, рух або розташування сил ЗСУ або інших військових формувань України.

Від 8 до 12 років в’язниці загрожує за публікацію інформації про пересування сил ЗСУ або переміщення міжнародної військової допомоги, якщо такі дії спричинили важкі наслідки й вчинені:

  • за попередньою змовою групою осіб,
  • за корисливими мотивами,
  • з метою надання такої інформації державі, яка здійснює збройну агресію проти України,
  • незаконним озброєним формуванням.

Розміщувати дані можна тільки ті, які вже публікувалися у відкритому доступі Генштабом або на їх публікацію є письмовий дозвіл Генштабу.

Фото та відео обстрілів

Не можна також публікувати наслідки обстрілів одразу після того, як все стихло, та під час них, оскільки цим може скористатися наш ворог. Слід пам’ятати, що окупанти також користуються соціальними мережами, проводять моніторинг та роблять висновки. Тож українці самі того не усвідомлюючи, стають коригувальниками вогню для противника та показують реакцію на те, що відбулося. З огляду на те, що одним із завдань в окупантів є створення паніки, то вони корегують наступні дії, а ви наражаєте себе й об’єкти поруч на ще більшу небезпеку.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies