Добровольці не у пріоритеті: кого насамперед беруть до лав ЗСУ та чому

Загальна мобілізація населення до лав Збройних Сил України триває.

З цього приводу в українців з’явилося багато питань, зокрема про те, кого беруть до лав ЗСУ та чому мобілізують тих, хто не бажає служити, а не добровольців.

Полковник Руслан Тригуб, який очолює Дарницький територіальний центр комплектування відповів на ці та інші питання в інтерв’ю «Громадському».

За його словами, на початку повномасштабної агресії був великий потік добровольців, які хотіли отримати зброю і стати на захист держави. Тоді призвали всіх, згідно з чинним законодавством.

Сьогодні в Україні також багато добровольців, проте вони не в пріоритеті, адже є навчений ресурс – люди, які служили в армії та яких не потрібно перевчати.

«Їх вчили, держава на них витрачала кошти, коли вони служили на терміновій військовій службі (або в поліції чи в Службі безпеки). Їх не треба перевчати — треба лише нагадати, що вони знають. Людина може не хотіти служити, їй може хотіти бути вдома, у неї тут сім’я і таке інше… Є й люди, які не служили в армії, але хочуть захищати державу… Однак якщо є вимоги закликати навчений ресурс: людей, які навчалися на танкістів, артилеристів, стрільців, гранатометників, то викликаємо передусім саме їх», – пояснив Тригуб.

Читайте також: Вручення повісток, умови мобілізації та захід України: ЗСУ дали роз’яснення

Полковник зазначив, що добровольців відправлять на фронт, проте ними неможливо виконати мобілізаційні завдання. Це є причиною того, що необхідно продовжувати звіряти облікові дані інших людей, вручати повістки.

«Мобілізація триває, запити надходять, тож ми викликаємо людей (…) Мобілізація, згідно з указом президента, продовжена до 23 серпня (поки триває воєнний стан – АКМЦ). Наразі комплектування проводиться постійно. Є бойові втрати, є небойові втрати, є некомплект тощо. Ми доукомплектовуємо військові частини згідно з заявками, які нам направляють вищі керівні штаби», – уточнив він.

Читайте також: Роботодавців знову планують зобов’язати виплачувати зарплату мобілізованим

Тригуб також зазначив, що мобілізувати в межах загальної мобілізації можуть будь-якого здорового військовозобов’язаного або резервіста, «якщо вони не мають права на відстрочку і за станом здоров’я вважаються придатними до служби».

Читайте також: В яких випадках можна відмовитися від повістки


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies