Docudays UA на Донеччині змусив замислитись про толерантність та рівне ставлення до всіх людей
Понад 800 глядачів побували на переглядах документальних стрічок в рамках мандрівного фестивалю Docudays UA в Донецькій області. На Донеччині покази проходять починаючи з 2010 року. За цей час фестиваль став гарною традицією для мешканців регіону. Як зазначають у Донецькому прес-клубі, який є партнером фестивалю, кожен фільм викликав неабиякі емоції та жваве обговорювання.
Головна тема цьогорічного фестивалю мала назву “Рівні рівності”, отже фільми були присвячені суспільним викликам, пов’язаним з дотриманням рівного та неупередженого відношення до будь-якої людини. Така тематика актуальна як ніколи у сучасному суспільстві, де є прояви упередженості, які породжують нерівність. І документальне кіно це наочно демонструє.
“Люди традиційно звикли жити у ситуації, коли існує нерівність, коли існує дискримінація. Наше суспільство лише вчиться терпимо сприймати інакшість. Така тема фестивалю зайвий раз підкреслює важливість того, що позитивні зміни, про які ми так мріємо, зможуть наступити, коли ми самі зможемо дотримуватись більш високого рівня толерантності”, – певен правозахисник, координатор показів у Донецькій області Олександр Букалов.
Цьогоріч покази стрічок охопили південь та північ області. Маріуполь, Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Бахмут, Торецьк, Покровськ, Добропілля, Новогродівка, Мангушський та Нікольский райони – така географія ювілейного XV Фестивалю Docudays.UA на Донеччині.
Також перегляди пройшли у місцях несвободи: зокрема, по п’ять стрічок подивились понад 350 засуджених у Торецькій ВК-2, в УВП-6 у Бахмуті та у Селидівській ВК-82.
Тільки у північній частині області загалом понад 800 глядачів подивились дев’ять документальних стрічок під час 43 переглядів. Більшість з цих демонстрацій фільмів супроводжувались наступними їх обговореннями та дискусіями. Особливо зворушливо дивились глядачі фільми, зняті на теренах нашого краю.
Таким чином, місію Мандрівного фестивалю було виконано. Мешканці Донеччини мали змогу безкоштовно подивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Також організатори фестивалю ставили більш глобальні цілі: посприяти розвитку формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Напевно, ця мета досягнута. Тож, чекаємо на наступний рік і нове якісне документальне кіно.
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!