Донбас повернеться восени, чи це реально?

Вже майже 4 роки продовжується військовий конфлікт на Донбасі, внаслідок чого частина регіону від’єдналася від України, «створивши» свої самопроголошені, ніким не визнанні квазідержави – «народні республіки»: Донецьку та Луганську.

Судячи з позиції РФ, котра попри усі обіцянки ватажків сепаратистів так і не визнала ЛНР та ДНР, а також не визнає, наприклад, створену понад 25 років тому Придністровську республіку, російська сторона не збирається ані включати до свого складу частину Донбасу, ані навіть визнавати «народні республіки» офіційно. Таким чином цілком реально встає питання повернення Донбасу до складу України, проти чого  не виступає майже ніхто. І головну роль у процесі повернення буде грати, скоріш за все, саме позиція Росії.

Як це приблизно може статися в інтерв’ю виданню «Апостроф» розповів координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

За його словами, на жаль, досі так і незрозуміло, де та межа, за якою президент Росії Володимир Путін буде вважати неприйнятними ті репутаційні та економічні втрати, які несе Російська Федерація через агресію на Донбасі.

«Ми розуміємо, що найближчим часом росіянам запропонують ще тугіше затягнути пояси. Сьогодні у Путіна є карт-бланш на осяжний період дій. Але ми також розуміємо, що є невдоволення санкціями в найближчому оточенні Путіна, це має як мінімум насторожувати. Він розуміє, що у всієї продемонстрованої населенням підтримки є межа. І це при всьому зомбування і стадності цього соціуму, який не збирається відмовлятися від образу царя», – впевнений Тимчук.

В даній ситуації, як би цинічно це не звучало, скандал навколо справи Сергія Скрипаля грає нам на руку. Тепер вже не просто Україна тисне на західні країни, щоб продовжувати і поглиблювати санкції проти РФ – включаються більш серйозні гравці, в першу чергу Великобританія, яка залишається європейським зубром.

У цій ситуації питання про те, як довго Путін буде грати в свої криваві ігри на Донбасі, залишається відкритим.

«Я не виключаю, що якщо ми побачимо посилення санкцій проти Російської Федерації і цілком очікуване падіння рівня життя, поглиблення соціально-економічної кризи, то Путін вже десь до осені може прийти до думки, що потрібно згортати цю авантюру. Крим, ясна річ, він не віддасть, але може спробувати відбити існуючі санкції і повернути репутаційні втрати хоча б на напрямку Донбасу і полегшити собі цим життя», – додає нардеп.

Втім, як повідомляє Пресс-центр штабу АТО наразі на лінії зіткнення незважаючи на чергове перемир’я час від часу відбуваються загострення з обстрілами з мінометів і танків.

У зв’язку з цим Перший заступник керівника СММ ОБСЄ Олександр Хуг закликав усі сторони дотримуватися режим перемир’я, який повинен вступити в силу з 30 березня. За словами Хуга, обидві сторони можуть скористатися перемир’ям і не проводити навчання та ротації.

«Це можливість для того, щоб громадянська логіка почала переважати, і щоб військова логіка зникла», – підкреслив він.

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що загострення бойових дій, яке знову спостерігається на Донбасі, що пов’язано з особливостями українського конфлікту, який має своєрідну особливість час від часу то посилюватися, то згасати.

«Ця тенденція триває роками. Раніше в цьому році та в лютому минулого року був дуже поганий період. Режим припинення вогню зовсім не виглядав як припинення вогню. У вересні зменшилася кількість порушень режиму припинення вогню, але пізньої осені обстріл знову посилилися», – сказав він.

Загалом вихід РФ із конфлікту на Донбасі цілком ймовірний, лише відкрите питання на чиїх умовах це відбудеться: на умовах України – повернення непідконтрольного Донбасу до складу України без будь-яких пільг для цих районів, чи на умовах РФ – за умови особливого статусу колишніх ЛНР та ДНР, гарантії російської мови та амністія для бойовиків.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies