Незважаючи на складну ситуацію в регіоні, Донецька область займає лідируючі позиції в Україні за впровадженням інноваційних технологій у промислове виробництво.
У структурі фінансування інноваційних заходів за підсумками 2019 року превалює придбання машин, обладнання та програмного забезпечення (75%). На науково-дослідні розробки йде 22%, інші заходи – 3%.
Детальніше про інвестиційну діяльність розповіла Оксана Головко, директорка Департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації.
«Протягом минулого року інноваційну діяльність у Донецькій області здійснювали 27 промислових підприємств, що на 4 більше відповідного показника 2018 року. За обсягом реалізованої цими підприємствами інноваційної продукції Донеччина посідає 1 місце серед інших областей України – всього було реалізовано товарів і послуг на суму 14,7 мільярдів гривень», – повідомила Оксана Головко.
Промисловими підприємствами регіону за 2019 рік було впроваджено у виробництво 36 нових технологічних процесів (10 місце по Україні) та 110 найменувань впроваджених інноваційних видів продукції (8 місце).
За витратами промислових підприємств на інновації Донецька область посіла 3 місце. Всього було спрямовано на інноваційні заходи 1,4 млрд грн, що майже у два рази перевищує показник попереднього року. Динаміку по роках та по напрямках можна переглянути на сторінці Головного управління статистики у Донецькій області у розділі «Інноваційна активність промислових підприємств».
Так, Донеччина займає 3 місце по придбанню машин, обладнання та програмного забезпечення (1051,9 млн грн), 4 місце по витратам на внутрішні науково-дослідні розробки (293 млн грн), 5 місце по витратам на зовнішні науково-дослідні розробки (13,4 млн грн). Це власні вкладення промислових підприємств.
«Також в Донецькій області ведеться серйозна наукова діяльність, спрямована на розроблення нових технологій. На виконання наукових досліджень і розробок у 2019 році було спрямовано 32,5 мільйона гривень, що в два рази більше аналогічного показника 2018 року. Виконувалися фундаментальні та прикладні наукові дослідження, а також науково-технічні експериментальні розробки», – зазначила Оксана Головко.
По кількості закладів вищої освіти, які мають аспірантуру і докторантуру та займаються науковою діяльністю Донеччина посідає 7 місце.
Конкурентоспроможність підприємств напряму залежить від впровадження інноваційних технологій в їхні виробничі процеси. Це сприяє зростанню продуктивності праці, економії ресурсів, скороченню витрат, зниженню собівартості продукції, підвищенню економічної ефективності у довгостроковій перспективі. Інноваційними складовими є не тільки нова техніка та технології, а й сучасна система організації праці, виробництва, альтернативне підприємництво.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!