Введено обмеження на пропуск людей через контрольно-пропускні пункти, лікарі навчені протидіяти інфекції, лікарні терміново забезпечують додатковими тест-системами, апаратами штучного дихання та захисними масками.
Про ці та інші превентивні заходи щодо протидії поширення коронавірусу на території Донецької області йшла мова на брифінгу в обладміністрації.
Четверо людей з підозрою на коронавірус
Станом на 16 березня в Донецькій області – 4 особи у місті Маріуполь з підозрою на хворобу. Це люди, які перебували на відпочинку за кордоном та повернулися з ознаками респіраторної вірусної інфекції. Їх госпіталізовано, у них відібрано біоматеріали, які відправлено на аналіз до Києва. Результат буде завтра.
Попередні три підозри після проведення дослідження, на щастя, не виправдалися. Про це під час брифінгу доповів заступник начальника управління-начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.
«Наразі немає підстав для паніки. Всі заклади охорони здоров’я в Донецькій області працюють у штатному режимі, лікарі готові до зустрічі з коронавірусною інфекцією. Ті лікарні, які визначені як такі, що будуть приймати хворих з коронавірусом, цілком готові, медперсонал також навчений», – наголосив Олександр Педенко.
За його словами, в закладах охорони здоров’я Донецької області, в яких є реанімаційні відділення або палати інтенсивної терапії, знаходяться 39 апаратів штучної вентиляції легень високого класу, 72 – середнього класу та 15 портативних апаратів. Також є 139 моніторів пацієнта, 26 компресорів для забезпечення роботи дихальної апаратури.
Крім того, Донеччина вже отримала медичний запас з державного резерву. 12 березня вантаж доставлено до Костянтинівської інфекційної лікарні. Звідти він розподілятиметься між медзакладами області. У вантажі – медичне обладнання, у тому числі й портативні апарати штучного дихання. Також медичні маски, які надійдуть як лікарям, так і прикордонникам і правоохоронцям – ці службовці теж тісно взаємодіють з людьми, тож потребують захисту.
«Для поповнення лікарень додатковими апаратами складено заявку-потребу, яка зараз розглядається у Міністерстві охорони здоров’я. Крім того, з обласного бюджету виділені кошти на придбання обладнання для дослідження на коронавірус. Якщо процедуру закупівлі буде спрощено, то сподіваюся, до кінця цього тижня ми його отримаємо», – додав Педенко.
Перетин КПВВ – тільки для людей з постійною реєстрацією
«Починаючи з 16 березня і до 3 квітня на підконтрольну українському уряду територію зможуть повернутися лише громадяни, які мають постійну реєстрацію на підконтрольній території. У разі форс-мажорних обставин командування Об’єднаних сил може прийняти окреме рішення щодо пропуску осіб при наявності в них підтверджуючих документів, таких як довідки про смерть, або про необхідне хірургічне лікування. В той же час особи, які прописані на тимчасово окупованій території, випускаються на виїзд без обмежень», – повідомив начальник Краматорського прикордонного загону, полковник Анатолій Федорчук.
Тобто довідка переселенця не є підставою для в’їзду на підконтрольну територію – тільки наявність постійної реєстрації. Це може спричинити труднощі для внутрішньо переміщених осіб, які через певний період часу мають проходити верифікацію, щоб отримувати пенсії чи соціальні виплати.
У разі непроходження верифікації Ощадбанк заблокує їхню картку, але гроші на ній зберігатимуться. Людина зможе їх отримати, щойно пройде верифікацію у банку.
Анатолій Федорчук зазначив, що ситуація на КПВВ стабільна, контрольні операції здійснюються у звичайному режимі. Всім громадянам, які перетинають лінію розмежування, проводять замір температури. При цьому підтримується взаємодія з медичними працівниками.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!