Донецька область покращила позицію в рейтингу децентралізації

3472
коментарі відсутні

Донецька область покращила позицію в рейтингу децентралізації

Одразу на три сходинки у порівнянні з минулим роком піднялася Донеччина у загальноукраїнському рейтингу – з одинадцятого місця на восьме. Про це свідчать дані Моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування в Україні, підготовлені Міністерством розвитку громад і територій у січні 2020 року за підсумками 2019 року.

 

Утворення нових громад

 

Протягом 2015-2019 років у Донецькій області були створені 19 об’єднаних територіальних громад. З них три – минулого року. Утворилася нова об’єднана територіальна громада – Криворізька сільська ОТГ, де в грудні відбулись перші вибори. Також з’явилися дві міські громади – Бахмутська ОТГ та  Вугледарська ОТГ шляхом приєднання сільських територій до міста обласного значення.

Загалом в області повністю сформовані та функціонують 13 об’єднаних громад. Ще 6 ОТГ юридично утворені, але перші вибори в них поки що не проведено. Незважаючи на те, що з запланованих на підконтрольній території 45 громад створено небагато, Донеччина посідає перше місце за кількістю людей, які проживають в ОТГ та містах обласного значення. Цей результат позитивно вплинув на місце області в рейтингу.

 

Донецька область покращила позицію в рейтингу децентралізації - Фото №1

 

 

ОТГ на весь район

 

В Донецькій області вже три райони з 13-ти, які знаходяться на підконтрольній території, повністю покриті об’єднаними громадами. Це Лиманська міська ОТГ, Олександрівська селищна ОТГ, Добропільська міська та Криворізька сільська громади. Також а юридично створена Новодонецька ОТГ, вибори в якій можливі тільки після зміни адміністративно-територіального устрою.

На жаль, залишаються райони, на території яких не створено жодної ОТГ: Великоновосілківський, Покровський, Мангушський, Нікольський та інші. За цим індикатором Донеччина посіла аж 16 місце.

Станом на початок 2019 року область повністю завершила роботу над Перспективним планом, якій вже затверджений урядом. За планом повинно бути створено 65 ОТГ, з яких 20 – на непідконтрольній території. Передбачені Перспективним планом проектні громади повністю покривають територію Донецької області. За цим показником Донеччина зайняла перше місце.

 

Досягнення та переваги

 

За даними моніторингу, в минулому році Донецька область отримала від держави найбільшу суму підтримки на місцевий та регіональний розвиток. Це гроші Державного фонду реконструкції та розвитку, інфраструктурної субвенції для ОТГ, субвенції на сільську медицину. Загалом фінансова державна підтримка Донеччини склала 1 млрд 64 млн грн. Всього у 2019 році уряд виділив 15,8 млрд грн на всі області.

 

Донецька область покращила позицію в рейтингу децентралізації - Фото №2

 

У сфері освіти п’ять з 19 опорних шкіл відкриті в об’єднаних територіальних громадах. Дванадцять з тринадцяти ОТГ Донецької області прийняли в комунальну власність 89 навчальних закладів.

 

Донецька область покращила позицію в рейтингу децентралізації - Фото №3

 

Отже, за багатьма індикаторами Донецька область посідає гідні позиції у рейтингу Міністерства розвитку громад і територій. Однак є ще над чим працювати. Незважаючи на те, що просуванню процесів децентралізації на Донеччині перешкоджають безпекові питання, регіон має потенціал для створення об’єднаних територіальних громад і загалом для подальшого втілення реформи місцевого самоврядування.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика