Донецька служба зайнятості у смартфоні
Інтерактивна карта вакансій, 3D атлас професій майбутнього, платформа «Освітній портал», електроні консультанти для роботодавців – ці та інші сучасні сервіси пропонує Донецька обласна служба зайнятості своїм клієнтам. За багатьма послугами тепер не треба відвідувати установу, достатньо мати необхідні додатки у своєму гаджеті.
«Щороку ми розробляємо нові та вдосконалюємо існуючи електронні сервіси. Це дає змогу більш оперативніше відповідати на вимоги сучасності. І першочерговим при цьому постає завдання найскорішого підбору кваліфікованих кадрів для роботодавців, а для пошукачів – роботи з гідними умовами праці та заробітною платою», – повідомила директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко під час прес-конференції за підсумками роботи за 2019 рік.
Інтерактивна карта вакансій
Запровадження цього сервісу дозволяє шукачам роботи бачити всю базу вакансій Донеччини в своєму телефоні або в комп’ютері. Тож можна в онлайн режимі підібрати бажану роботу у будь-якому місті області. Окрім того, в систему завантажені паспорти підприємств, що дозволяє більше дізнатися про майбутнє місце роботи.
«Цей сервіс, окрім допомоги шукачам роботи, вбачає конкуренцію між компаніями. Отже, якщо на двох аналогічних підприємствах пропонуються різні зарплати чи соцпакети, то потенціальний робітник обере те, що йому вигідніше. Це спонукатиме інше покращувати свої умови та пропозиції», – зазначила Валентина Рибалко.
Продовженням цього сервісу є попередня онлайн-співбесіда претендента з фахівцем служби зайнятості. Рекрутер оцінює відповідальність кандидата вимогам роботодавця та допомагає скласти резюме.
3D атлас професій майбутнього для підлітків
Вибір майбутньої професії – справа дуже відповідальна. Тому у службі зайнятості розробили цей інтерактивний профорієнтаційний програмний продукт з віртуальними елементами. Новація дозволяє старшокласникам не тільки ознайомитися з професіями, що з’являться зовсім скоро, а й візуально уявити їх. За словами Валентини Рибалко, це спонукатиме підлітків замислитися над власним вибором і зробити його свідомо й зважено.
Ще один корисний додаток – Центр профорієнтації – допоможе пройти тестування та оцінити власні здібності, інтереси та можливості. Це буде в нагоді, щоб усвідомлено визначитись з закладом освіти. Також у додатку містяться корисні поради з працевлаштування.
«Освітній портал» та «Консультант роботодавця»
Нещодавно Державна служба зайнятості запровадила проєкт «Освітній портал», який надає можливість для дистанційного навчання дорослого населення. У вільному доступі онлайн курси та відеотренінги, необхідні для вдалого працевлаштування, отримання нових компетенцій та професійного навчання. Також за допомогою цього сервісу працівники служби зайнятості можуть підвищити свою професійну кваліфікацію.
З початку 2020 року запроваджено ще один новий сервіс – «Консультант роботодавця». Професійний консультант допомагає роботодавцю у підборі персоналу та швидко реагувати на потреби ринку праці. Окрім того, консультує у сфері законодавства про працю та зайнятість. Роботодавець може розмістити інформацію про вакансії у власному електронному кабінеті, ознайомитись з унікальною базою резюме, організувати онлайн-співбесіду з претендентом.
У всіх центрах зайнятості Донецької області працюють консалтингові центри, робота яких направлена на підвищення рівня бізнес-грамотності громадян та отриманні знань для започаткування власної справи. Заняття проходять кожного тижня щосереди, з 10:00 до 13:00. Консультації і тренінги проводяться як для потенційних, так і для діючих підприємців.
«У наших найближчих планах – розвивати дистанційні способи надання послуг. Зараз працюємо над налагодженням Skype-зв’язку з фахівцями служби зайнятості. А за ініціативою директора Волновського Центру зайнятості плануємо по всій області запровадити чат-бот Telegram. У месенджері відповідатимемо на питання шукачів роботи та роботодавців» – розповіла Валентина Рибалко.
Донецька обласна служба зайнятості у цифрах
85 тис. осіб скористалися послугами Донецької обласної служби зайнятості у 2019 році.
40,5 тис. вакансій у базі даних, з яких укомплектовано 75%.
31,5 тис. осіб працевлаштована за сприяння служби зайнятості осіб у 2019 році склала, з них:
214 безробітних відкрили власну справу,
1069 працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю єдиного внеску,
383 особи з числа ВПО працевлаштовані з компенсацією витрат роботодавцю на оплату праці за умовах строкових трудових договорів.
9,7 тис. осіб пройшли профнавчання.
17 тис. осіб отримали послуги у консалтингових центрах.
На початок 2020 року створено 20,1 тис. електронних кабінетів роботодавців та понад 11 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.
Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!