“Донецькоблгаз” підозрюють у привласненні та розтраті майна

Підприємство фігурує одразу в декількох кримінальних провадженнях. На початку квітня співробітники Служби безпеки України провели обшуки у ПАТ “Донецькоблгаз”, а також вдома у її керівників. Останніх підозрюють у привласненні та розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем.

За версією слідства, з 2017 року промислові підприємства Донеччини безкоштовно споживали державний природний газ. Що це за підприємства, правоохоронці не повідомляють.

Борги за спожитий газ керівництво “Донецькоблгазу” перекладало на рахунки мешканців області, внаслідок чого сформувалась штучна заборгованість населення за газ на суму понад 1,7 млрд грн, повідомляє прес-центр СБУ.

Офіс Генпрокурора додає, що, окрім того, ПАТ “Донецькоблгаз” проводило операції з придбання газу з метою виводу коштів, які у подальшому переводились у готівку, чим спричинило збитки на суму понад 400 млн грн.

Якщо провину керівництва “Донецькоблгазу” доведуть у суді, їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За другою справою суд виправдав посадовців “Донецькоблгазу”

Краматорський міський суд виправдав начальника Краматорського управління з газопостачання та газифікації (УГГ) та заступника голови правління з охорони праці ПАТ “Донецькоблгаз”.

Їх звинувачували у порушеннях правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, які могли створити загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків. За це їм загрожував штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн, виправні роботи до двох років або обмеження волі до трьох років.

У 2017-му році інспектори Головного управління Держпраці у Донецькій області провели позапланову перевірку усіх підрозділів “Донецькоблгазу” і виявили багато порушень, йдеться у Єдиному реєстрі судових рішень.

Зокрема, у Краматорському УГГ не провели технічне обстеження газопроводу віком понад 40 років, після завершення граничного строку експлуатації не провели експертне обстеження та позачерговий технічний огляд шести посудин та одного котла. Були виявлені й інші порушення.

В Артемівському УГГ використовували автомобільні цистерни для зрідженого газу без проведення технічного огляду. Споруди і обладнання підприємства обслуговували менше працівників, ніж того вимагають правила безпеки. Окрім того, працівники не були забезпечені необхідним обладнанням, а ще у деяких вогнегасників закінчився термін придатності.

Подібні та багато інших порушень інспектори виявили фактично на усіх підрозділах  “Донецькоблгазу”.

Судова інженерно-технічна експертиза показала, що через ці порушення існувала загроза травмування працівників підприємства, а “недобросовісне ставлення до своїх посадових обов’язків” обвинувачених могло призвести до заподіяння шкоди здоров’ю чи настанню інших тяжких наслідків.

Начальник Краматорського УГГ та заступник голови правління з охорони праці “Донецькоблгазу” своєї провини не визнали. Вони заявляли, що більша частина зауважень з актів перевірки не відповідає дійсності, а “незначні зауваження, які були, жодним чином не могли створити загрозу для життя та здоров’я працівників”. Окрім того, за їхніми словами, усі виявлені порушення швидко усунули.

Більшість інспекторів Держпраці, які брали участь у перевірках, у суді розповіли, що виявлені ними порушення в основному дійсно усували, і вони не могли призвести до тяжких наслідків. Але один інспектор та судовий експерт вважають, що через ці порушення таки могли постраждати працівники.

Втім, суд все одно не взяв до уваги акти перевірки інспекторів Держпраці. Справа в тому, що позапланова перевірка підрозділів “Донецькоблгазу” відбувалася за ухвалою Краматорського міського суду, але апеляційний суд потім цю ухвалу скасував. Отже, ці акти не можуть бути доказами у суді – так само як і висновки експертизи, складені на їхній основі.

Оскільки інших доказів сторона обвинувачення не надала, то суд виправдав начальника Краматорського УГГ та заступника голова правління з охорони праці “Донецькоблгазу”.

Крапку у цій справі ставити ще зарано. Прокуратура з суддівським рішенням не погодилася і подала апеляційну скаргу. Але вже три судді Донецького апеляційного суду заявили про самовідвід. Саме ці судді скасували ухвалу Краматорського суду про позапланові перевірки “Донецькоблгазу”, тож, згідно з українським законодавством, не можуть зараз слухати справу.

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies