Донецька область забезпечена вакцинами, але захворюваність на кір зростає

3524
коментарі відсутні

Донецька область забезпечена вакцинами, але захворюваність на кір зростає

Лише за останній тиждень на кір захворіли три дитини. Всього з початку року в Донецькій області небезпечну інфекційну хворобу виявлено у 290 людей, з них 176 дорослих і 114 дітей. Такі дані навів заступник начальника управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександр Педенко під час брифінгу в РТРК “Регіон Донбас”.

За його словами, в країні вже другий рік триває епідемія кору, хвороба унесла чимало людських життів. В цілому по Україні протягом 7 місяців на кір захворіли понад 27 тисяч осіб. Що стосується захворюваності на кір у Донецькій області, то Олександр Педенко вважає, що тут діють два фактори. По-перше, значно вплинули поїздки дітей під час зимових і літніх канікул до регіонів, де спалахнула хвороба. По-друге, ситуацію погіршує безпечне ставлення людей до вакцинації.

“Всі центри первинної медичної допомоги, як міські, так і районні, забезпечені вакцинами від кору. Наказом МОЗ ними дозволено проводити щеплення не тільки дітям, а й дорослим, які мали контакт із хворою людиною. Загалом зараз ми маємо в достатній кількості всі вакцини, які передбачені загальноукраїнським календарем щеплень. Відповідно охоплення населення вакцинацією в Донецькій області вище ніж середній показник по країні “, – зазначив Педенко.

Водночас час склалася незадовільна ситуація з охопленням щепленнями проти дифтерії. У 2017 році проти дифтерії й правця вакциновано 70% дітей у віці до 1 року, 86% дітей до 6 років, 75% підлітків до 16 років та 58% дорослих. Олександр Педенко нагадав, що дорослі повинні щепитися у віці 26 років та кожні наступні 10 років.

“Долучення до щеплень дорослих – найбільш болісна проблема. Багато людей вважає, що дифтерія є майже міфічною хворобою, з якою неможливо зустрітися. Інші налякані фактом самої ін’єкції, можливістю поствакцинальних реакцій, відомостями про “погані” вакцини. В результаті в нас щорічно зростає прошарок населення, який немає імунітету від дифтерії. Тому складаються умови до епідемічного розповсюдження небезпечної хвороби”, – підкреслив Олександр Педенко.

Наразі в Україні обов’язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини держава надає безкоштовно, також безкоштовною є процедура щеплення в комунальних закладах. У Донецькій області, як і по всій країні, використовуються перевірені та ліцензовані вакцини від різних виробників. Вакцина БЦЖ – Болгарія, АКДС, АДСМ (для дорослих і підлітків) та від гемофільної інфекції – Індія, вакцина від кору, краснухи, паротиту – Словенія, від гепатиту – Китай, від поліомієліту – європейського виробництва. Батьки можуть щепити своїх дітей іншими вакцинами, які пройшли перевірку в Україні, також у приватних медичних закладах.

Невдовзі мешканці Донецької області зможуть пройти вакцинацію від грипу. Це не обов’язкове щеплення, а лише рекомендоване напередодні епідемії. Тому безкоштовною вакцинацією забезпечені окремі групи населення з групи ризику, коштом місцевих бюджетів. Усі інші повинні купувати вакцину за власний кошт. Як і в минулі роки, в регіон буде поступати вакцина французького виробництва “Ваксігрип”. Коштуватиме вона приблизно 200 гривень. Пройти щеплення від грипу можна через свого сімейного лікаря.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика