У Донецькій області загострюється ситуація. Ворог обстрілює як лінію фронту, так і майже всі прифронтові населені пункти з усіх наявних видів озброєння. Тільки за минулу добу російські війська близько 2300 разів обстрілювали регіон. 28 травня росіяни скинули 10 керованих авіабомб на населені пункти Донеччини. Крім того, рф щодня продовжує руйнувати енергосистему Донецької області. Станом на зараз знеструмлено 104 населених пунктів.
З огляду на це обласна адміністрація пропонує примусово вивозити дітей з частини населених пунктів Лиманської, Гродівської та Іллінівської громад.
«Сьогодні ми визначили ще кілька додаткових населених пунктів, які потребують примусової евакуації, тому що ворог щодня наносить удари. Це можна побачити на прикладі Лиманської громади — рф обстрілює громаду в повному обсязі, ліси горять і там дуже-дуже складна ситуація», — зазначив голова Донецької ОДА, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін в ефірі національного телемарафону.
Кого торкнеться примусова евакуація?
Як і раніше, обов’язкова евакуація стосується дітей та родин із дітьми. Вона буде поширена на населені пункти Донецької області, які знаходяться під найбільшим ризиком російських ударів. Зокрема планують вивозити дітей у супроводі одного з батьків або супроводжуючого з таких населених пунктів:
- м. Лиман (Лиманська громада);
- с. Карпівка (Лиманська громада);
- с. Нове (Лиманська громада);
- с. Липове (Лиманська громада);
- с. Ставки (Лиманська громада);
- с. Прогрес (Гродівська громада);
- сел. Зоря (Іллінівська громада.
Донецька ОВА має ще отримати погодження від Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану. Водночас керівникам вказаних військових адміністрацій вже наказали заздалегідь визначити маршрути евакуації та розташування транзитних хабів.
«Маємо розуміти, які сили будуть залучатися до евакуації населення у разі необхідності, наскільки ми до цього готові, і яким чином буде організовано взаємодію. Доручив керівникам ВА визначити заздалегідь маршрути евакуації та наявність транзитних хабів», — зазначив Філашкін.
Він також нагадав, що минулого тижня було зупинено роботу освітніх консультаційних пунктів для школярів, дитячих спортивних секцій та гуртків в регіоні. «Це питання керівники ВА мають тримати на контролі».
Читайте також: Евакуація на Рівненщину: на що можна розраховувати та чому важливо прийняти таке рішення
«Вкотре наголошую, щоб люди виїжджали з області»
Впродовж 28 травня загарбники скинули 10 керованих авіабомб на населені пункти Донеччини, у тому числі півторатонну. Це найбільший показник за один день і другий випадок використання такої бомби проти цивільних на Донеччині.
«Тільки 10 авіабомб ворог скинув на Донеччину. Три авіабомби — на Краматорськ, ще три — на Костянтинівку та три у місто Торецьк. На жаль, саму величезну авіабомбу 1,5 тонни (КАБ 1500) ворог скинув на Олексієво-Дружківку. Дуже важкі наслідки: близько 100 будинків пошкоджені, три зруйновані повністю. На жаль, за добу загинуло три людини та 14 отримали поранення», — сказав
Він зазначив, що на місцях вчорашніх обстрілів працюють працівники поліції, ДСНС, комунальні служби, зокрема роздають будівельні матеріали.
Водночас очільник Донецької ОВА повідомив, що на лінії фронту залишається багато цивільних. У місті Часів Яр зараз перебувають 664 люди, у Маріїнській громаді — 1,5 тисячі людей та у Красногорівці 450 місцевих жителів. У ці населені пункти дуже важко доставити гуманітарну допомогу, тому що «ці населені пункти під постійним обстрілом, всі дороги та проїзні шляхи обстрілюються кожного дня і кожного часу».
«Вкотре наголошую, щоб люди виїжджали з області», — підсумував Філашкін.
Читайте також: «ЗА ЩО?» – спогади людей, які пережили жахи війни, зібрав Луганський центр «Альтернатива»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!