Допомагати особливим дітям отримувати знання

2714
коментарі відсутні

Допомагати особливим дітям отримувати знання

У селищі Петриківка відкрили реконструйовану школу із ноу-хау кабінетами – першою в Україні ресурсною кімнатою та медіатекою для дітей з особливими потребами в рамках програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

«Саме такими мають бути опорні школи по всій Україні. Це дійсно приклад для багатьох регіонів, як треба допомагати особливим дітям отримувати якісні знання в гарних умовах, – зазначила дружина Президента України Марина Порошенко, яка була присутньою на відкритті.

Ресурсна кімната створена за європейськими стандартами та адаптована під українські реалії. Подібні приміщення функціонують у навчальних закладах США, Норвегії, Данії, Литви та Молдові. Тепер їх перевагами користуватимуться четверо учнів з особливими потребами Петриківської школи. Ресурсна кімната – спеціально облаштований клас, де такі діти зможуть вчитися за індивідуальною програмою. Корекційні педагоги допомагатимуть хлопчикам та дівчаткам, зокрема, отримати повсякденні побутові навички. Для цього є всі необхідні меблі та техніка.

Щоб не тільки особливі, а й усі петриківські діти навчалися в комфортних умовах, Петриківську школу відремонтували уперше за 87 років. Тут замінили всі комунікації, встановили нові вікна, утеплили фасад. Тепер будівля різнокольорова.

«Більше десятка кольорів. Фасад нагадує калейдоскоп – із різних куточків будівлі створюється новий візерунок. Ще одна новинка – незвичні сходи. На кожній англійською написані три форми неправильних дієслів. Вважаємо, що так діти зможуть швидко та без особливих зусиль підтягнути іноземну», – розповіла директор школи Марина Сорока.

Кольори фасаду повторюються й в класах, які також відремонтували. У кожного класу – свій колір. Наприклад, у кабінеті літератури помаранчеві двері, одна зі стін всередині – така ж, решта – білі. У всіх 19 класах школи встановили проектори та мультимедійні дошки. Більше жодної крейди та ганчірок – писати та витирати інформацію можна легким дотиком руки. При вході до школи можна побачити невагому скляну вивіску. На дверях у класах такі ж таблички з вказівниками. На перервах учні можуть завітати до буккросингів – їх у школі два. Тут можна знайти книжку на будь-який смак та зручно розташуватися на м’яких пуфах.

Порелаксувати можна й у дворі. Тут облаштували зелену зону з лавками. Настрій покращуватиме незвичний паркан – його розмалювали за тематичними блоками. Наприклад, «історичний» проліт рясніє динозаврами, пірамідами та танками, а «хімічний» – пробірками і формулами.

«Нарешті малі з особливими потребами отримали можливість відвідувати звичайні школи. Ми розуміємо хвилювання цих дітей та їхніх батьків, тому робимо все, щоб зробити навчання максимально комфортним. Окрім ресурсної кімнати, цьогоріч відкриваємо медіатеки у 50 школах області. Тут можна позайматися з корекційним педагогом, почитати, посидіти в Інтернеті, відпочити, поспілкуватися з однолітками. Одну з таких кімнат облаштували в Петриківській школі. Загалом в області працюють вже майже 150 інклюзивних шкіл, де навчаються близько 400 дітей», – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Загалом цьогоріч в Дніпропетровській області буде реконструйовано 25 шкіл.

Допомагати особливим дітям отримувати знання - Фото №1

Допомагати особливим дітям отримувати знання - Фото №2

Допомагати особливим дітям отримувати знання - Фото №3

Допомагати особливим дітям отримувати знання - Фото №4

Допомагати особливим дітям отримувати знання - Фото №5

Допомагати особливим дітям отримувати знання - Фото №6


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика