Внутрішньо переміщені особи, які через війну були змушені залишити власні домівки та оселитися на заході України, зможуть отримати від держави додаткову допомогу. Допомога переселенцям у вигляді грошової підтримки буде здійснюватися протягом трьох місяців.
На сьогодні в країні працюють кілька програм підтримки для ВПО. Багато хто з переселенців вже отримали по 6500 гривень допомоги. Також українці можуть отримувати по 2000 гривень на кожного дорослого, по 3000 на кожну дитину та на дорослих, що мають інвалідність.
Допомога переселенцям від ООН
Український уряд спільно з ООН започаткували ще дві програми з підтримки внутрішньо переміщених осіб. Одна з них стосуватиметься сімей переселенців, що опинились у найбільшій скруті, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Управління Верховного комісара ООН з питань захисту біженців спільно з «Укрпоштою» вже розпочали виплату по 2220 гривень кожному переселенцю з таких соціально вразливих груп:
- вагітні жінки;
- матері, які самостійно виховують дітей;
- багатодітні родини;
- родини з особами, які мають інвалідність.
Також запускається ще одна окрема допомога переселенцям – це програма для пенсіонерів. Вона також передбачає щомісячну виплату по 2200 гривень для малозабезпечених пенсіонерів переселенців. Ці кошти фінансуватиме управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Загальна сума допомоги переселенцям буде розділена на 3 місяці й перерахована на 1 члена родини щомісяця шляхом переказу на відділення «Укрпошти». Щоб отримати переказ потрібно буде пред’явити документ, що посвідчує особу.
Читайте також: «Подвійні» переселенці з новими довідками
Інші категорії переселенців згодом також можуть претендувати на допомогу. Проте наразі пріоритет надається саме зазначеним вище ВПО.
«Плануємо охопити цими виплатами від донорів близько 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб», – зазначив Денис Шмигаль.
З будь-якими питаннями, пов’язаними з питанням грошової допомоги ВПО від ООН, можна звертатися за телефоном 0 800 30 77 11 або писати на електронну адресу ukrki@unhcr.org.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!