Доступність, якість, перекриття російської пропаганди: як Мінінформполітики «бачить» свою роль у поверненні непідконтрольних територій Донеччини та Луганщини

8220
коментарі відсутні

Доступність, якість, перекриття російської пропаганди: як Мінінформполітики «бачить» свою роль у поверненні непідконтрольних територій Донеччини та Луганщини

Одним із головних чинників, що призвів до ескалації та початку бойових дій у Донецькій та Луганській областях у 2014 році безсумнівно можна вважати агресивну антиукраїнську пропаганду, недаремно майже із самого початку так званої «російської весни» українські канали були замінені на російські новини, котрі у режимі «нон-стоп» залякували громадян жахами майбутньої «українізації».

До безсумнівних «хітів» тих часів відносяться вже класичні фейки про розіп’ятого хлопчика у Слов’янську, двох рабів та землю що начебто обіцяли після перемоги учасникам АТО, заклики вбивати снігурів за червону пляму на грудях, поповнення Нацгвардії за рахунок знятих з поїздів пасажирів та інших.

Завдання протидіяти такій пропаганді отримало створене у 2015 році Міністерство інформаційної політики України, що однією із головних стратегій своєї роботи відразу поставило відновлення українського сигналу на непідконтрольних територіях Донеччини та Луганщини. Частково це було зроблено, щоправда існувала й інша проблема – сигнал з непідконтрольних територій із «республіканськими» та російськими каналами ретранслювався й на підконтрольні Україні райони Донецької та Луганської областей.

Нещодавно перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова назвала три головні складові, що повинні використовуватися у інформаційній стратегії України відносно тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини.

Замміністра до них віднесла наступні складові:

  • відновлення та розвиток у зоні проведення АТО українського мовлення котре б досягало протилежного боку;
  • «заглушення» активної російської пропаганди;
  • створення якісного контенту, що зміг би не лише конкурувати, але й перемагати російську пропаганду, аби мешканці «народних республік» віддавали перевагу українському телебаченню.

З метою виконання першої складової стратегії 4 серпня у селі Бахмутовка Луганської області, поблизу лінії розмежування, завершили установку телевежі висотою 134 метри. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав заступник глави Луганської області Юрій Клименко. За його словами залишилося підключити обладнання та починати мовлення.

Планується, що нова телевежа дозволить транслювати сигнал на тимчасово непідконтрольні міста Луганськ і Алчевськ, і через неї буде здійснюватися радіомовлення, ефірне і цифрове мовлення.

Щодо «заглушення» активної російської пропаганди планується ввести режим особливого мовлення, щоправда це може викликати непорозуміння із деякими західними партнерами, оскільки це порушує базові принципи демократії як свобода слова. Проте особливий стан у якому перебуває вже 3 роки Україна робить такий відступ від демократичних принципів цілком виправданим.

«Одним з ключових напрямів так само має бути і зупинка незаконного сигналу, що йде з того боку. Це глушіння фактично. Наші зарубіжні колеги до цього ставляться скептично, кажучи, що це заборона доступу до інформації, яка є класичною рамкою демократичного суспільства. Але мова йде в першу чергу про інформаційний суверенітет України, тому що це є незаконним мовленням, тому що воно відбувається на окупованих вежах, на окупованих частотах України», – підкреслила Джапарова.

Нарешті останньою складовою успішної стратегії потрібно зробити якісний контент, що дозволить «завоювати» серця та думки населення. Так, за словами замміністра приблизно 78% мешканців непідконтрольних територій Донеччини та Луганщини не співвідносять себе із мешканцями таких «держав» як «ЛНР» чи «ДНР», та живуть у атмосфері постійного страху. Саме на них потрібно спрямовувати інформаційну політику та боротися за людей, а не території.

А це у свою чергу потребує додаткового фінансування із боку держави.

«Ми можемо зробити все можливе, щоб завести наші українські ТБ, радіостанції, але якщо контент нецікавий і неякісний, люди там все одно будуть дивитися «російський телевізійний ящик», російські телеканали, які вони активно дивляться сьогодні. Держава повинна розуміти ці речі і дотувати цей сегмент. Представники місцевої влади та Луганської ОДА повинні передбачити це в бюджеті, щоб донести до людей на окупованих територіях позицію влади», – підкреслила Джапарова.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика