Як розвивати медицину та освіту, отримувати гранти та втілювати найнеобхідніші інфраструктурні проекти. Досвідчені громади Дніпропетровщини поділилися секретами успіху з об’єднаннями-«новачками». 125 представників об’єднань зібралися в ДніпроОДА на форумі «3D: децентралізація – Дніпропетровщина – досвід».
«На сьогодні в регіоні створено 53 об’єднані територіальні громади, – зазначає Олена Тертишна, директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». – Дієвим інструментом їх розвитку є втілення власних Стратегій. Світовий досвід доводить, що саме стратегічний підхід допомагає територіям визначати пріоритети свого розвитку та ефективно впроваджувати їх у життя. Тож мета нашого форуму – на прикладі 14 спроможних громад регіону продемонструвати переваги стратегічного планування, навчити новоутворені громади вмінню будувати й впроваджувати амбітні плани розвитку своїх громад».
Учасників форуму привітали перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман, заступник голови обласної ради Олександр Доброгорський, директор Південно-Східного ХАБу Програми «U-LEAD з Європою» В’ячеслав Перепадя, радник Програми з питань стратегічного планування Петро Мавко, заступник керівника проекту DOBRE Юлія Єсмуханова, експерт з питань децентралізації та соціальної мобілізації проекту DESPRO В’ячеслав Козак.
14 громад-лідерів Дніпропетровщини вже мають власну Стратегію розвитку. Головні напрямки, які вдосконалюють – соціальний та цивільний захист населення, освіта, охорона здоров’я та надання адмінпослуг. Як реалізувати успішні проекти у цих сферах – розповідають новоствореним громадам.
«Наша громада створена однією з перших у 2015-ому, і за два роки ми досягли значних успіхів. Презентуємо свій досвід, щоб новостворені громади могли на ньому повчитися», – розповів голова Вакулівської об’єднаної громади Артур Шевцов.
Форум зібрав голів та представників об’єднаних громад, експертів-консультантів з розробки стратегій та потенційних інвесторів.
«Наша громада нещодавно утворилася і досвіду самоврядування не вистачає. Тож така зустріч з більш досвідченими громадами дає чітке розуміння, в якому напрямку нам далі рухатися, що робити, як розвиватися», – поділилася голова Петриківської об’єднаної громади Ольга Гавриленко. Дніпропетровщина є одним з лідерів за темпами децентралізації в Україні. 14 громад з 34, які були створені у 2015-2016 роках розробили та затвердили Стратегії свого розвитку. Завершується процес обговорення Стратегії розвитку у Томаківській громаді. Апостолівська, Аулівська, Вакулівська, Зеленодольська, Могилівська, Новоалександрівська, Новопавлівська, Новопокровська, Покровська, Роздорська, Слобожанська та Софіївська об’єднані громади вже реалізують свої стратегії. У цих документах враховані пріоритети, зафіксовані у Стратегії децентралізації регіону та Стратегії розвитку Дніпропетровської області.
У межах Стратегій розвитку громад вже реалізовано 87 % від запланованого на 2017 рік.
Форум «3D: децентралізація – Дніпропетровщина – досвід» організувала ДніпроОДА спільно з Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування та Дніпропетровською обласною радою.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!