«Дозволяє заспокоїтись і відчути внутрішню гармонію»: у Черкасах проводять безплатні заняття з йоги
Під заспокійливу музику жінки рівно дихають та налаштовуються на фізичні вправи – так починається заняття з йоги. Щосереди в Антикризовому медіа-центрі збираються як місцеві мешканки, так і переселенки. Жінки зізнаються, що для них йога, як заспокійливе. Заняття проводить директорка Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки Світлана Моісєєва. Викладати йогу почала ще у Старобільську. Нині Світлана продовжує займатися з відвідувачками і в евакуації, в Черкасах.
Заняття з йоги, як заспокійливе
У просторій залі Антикризового медіа-центру потроху збираються жінки. Вони прийшли на заняття з йоги. Жінки кладуть свої каремати на підлогу та обережно понад стінкою проходять у сусідню кімнату, аби переодягнутися. Ольга два місяці відвідує заняття з йоги. До Черкас жінка переїхала з Бердянська. Рідну домівку змушена була покинути після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
«Я раніше на йогу зовсім не ходила. Мені подружка сказала, що тут є такі заняття, тому я вирішила піти і мені сподобалося. Йога для мене, як заспокійливе. Сьогодні я прийшла сюди з двома своїми подругами», – усміхається Ольга.
Інша відвідувачка Тетяна – місцева. Про йогу дізналася завдяки співпраці з Молодіжним ресурсним центром, де її запросили на заняття. Загалом Тетяна ходила на йогу три місяці, а потім через обставини зробила паузу.
«У мене була перерва три місяці і от я знову повернулася. Мені дуже подобається тому, що це дозволяє заспокоїтись і відчути таку внутрішню гармонію. Зараз це дуже необхідно всім», – поділилася своїми відчуттями Тетяна.
На сьогоднішнє заняття з йоги жінка прийшла разом зі своєю подругою. Тетяна зізнається, що сюди ходить саме через тренерку, адже вона, за її словами, вміє знайти підхід для кожної відвідувачки.
«Йога частина мого життя»
Заняття в Антикризовому медіа-центрі, що нині у Черкасах, проводить Світлана Моісєєва. Йогою жінка займається близько 20 років, а як тренерка викладає близько восьми. Світлана працює директоркою Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, яку називає мандрівною, бо співробітники книгозбірні працюють у різних куточках України. Світлана разом із деякими своїми колегами евакуювалася до Черкас.
«Взагалі ідея займатися йогою, збирати групи, у нас була ще в нашій бібліотеці у Старобільську, коли ми там працювали. До нас ходили активні жінки, які хотіли долучатися до всього-всього, – і ми вирішили робити ще заняття йогою у бібліотеці. Потім, коли ми переїхали в Черкаси, моя група жінок, які займалися в Старобільську, так і залишилася. Я займаюся з ними онлайн кожен тиждень досі ще, хоча вони живуть хто в Іспанії, хто в Норвегії, хто в Польщі. А тут ми вирішили теж спробувати зібрати наживо групу. Завдяки співпраці Молодіжний ресурсний центр нам допомагає долучати додаткову аудиторію», – розповіла Світлана.
Дивіться також: АКМЦ-online: Евакуйовані: як працює Луганська обласна бібліотека після другого за війну переїзду
Заняття починається з дихальних технік під спокійну музику. Потім переходять до більш рухливих вправ. Зазвичай на заняття приходять мінімум 10-12 людей. Якщо у когось нема свого каремата, то тут можна взяти безплатний килимок на урок.
«Я просто вже не можу без йоги жити: щодня займаюся, навіть іноді двічі на день. Я не можу сказати, що мені це дає. Це вже частинка мого життя. Мабуть, допомагає заспокоюватись, взагалі працювати з тілом, психологічний стан утримувати в нормі, бути більш здоровою. А взагалі займатися з людьми мені дуже подобається, бо це така сатисфакція, знаєте, коли ти відчуваєш, що віддаєш і тобі повертається набагато більше», – зізнається тренерка з йоги Світлана Моісєєва.
Йогу як додаткову послугу пропонують у Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці. Заняття відбуваються безплатно щосереди в Антикризовому медіа-центрі.
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!