У Селидівському терцентрі соціального обслуговування люди пенсійного віку завжди рухаються – займаються фізкультурою, відвідують лекції в університеті третього віку, а ще хочуть вчити англійську мову. Нудьгувати їм ніколи.
«Ми пізнаємо світ!»
Після виходу на пенсію в Ольги Марковської з Селидового розпочалось нове життя. Вона стала активно займатись фізкультурою та навіть проводити уроки оздоровчої гімнастики для «дівчат» – підопічних Селидівського терцентру соціального обслуговування.
«Раніше була робота, нічого й не бачили окрім неї, – ділиться 62-річна Ольга Іванівна. – Тепер ми пізнаємо світ! З 2015 року стала відвідувати терцентр, тут багато активностей для нас, пенсіонерів. Проводять майстер-класи, свята, гуляємо в парку. Із задоволенням відвідую уроки фізкультури, навіть вела їх, поки не з’явився в нас тренер».
Людмилі Махмудовій вже сімдесят, з осені минулого року вона розпочала відвідувати спортивні уроки у Селидівському терцентрі. Жінка усе життя працювала медсестрою в лікарнях, тому не уявляє спокійне, без рухів, життя.
«З великим бажанням біжу на заняття, кидаю вдома всі справи, – розповідає вона. – Ми робимо зарядку, бігаємо. Головне – спілкуємось один з одним, сміємось, тобто живемо! Добре, що в нас є тренер. Молодь підтягує нас, показує нові вправи».
До виходу на пенсію Лідія Глухова працювала на будівництві. Важка праця дається взнаки – починає боліти тіло. Саме тому фізкультура для жінки – як спасіння. На заняття до терцентру 67-літня Лідія Іванівна ходить тільки місяць, її привела подруга. Окрім спорту, планує відвідувати бібліотеку та долучатись до різних активностей закладу.
Активності у Селидівському терцентрі
Уроки фізкультури – лише один з напрямків роботи відділення денного перебування Селидівського терцентру. Також тут функціонує мультимедійна кімната, де займаються студенти «університету третього віку».
«Відділення денного перебування загалом охоплює понад 100 підопічних, – розповідає Алла Марина, директорка терцентру соціального обслуговування. – В університеті третього віку – шість факультетів, заняття з психології, етики, українознавства та за іншими напрямками проходять вже десять років. Стільки ж проходять й уроки фізкультури».
Спортом займаються маленькими групами – через карантинні обмеження. У рамках конкурсу мініпроєктів терцентр виграв три тренажери, тепер підопічні займаються на них. На волонтерських засадах на заняття приходить тренерка з Палацу спорту. А соціальна працівниця вчиться і також проводить уроки фізкультури.
Без власного приміщення
Щоправда, займатись змушені не в своєму приміщенні, а в місцевому палаці культури. Наразі в управлінні соціального захисту населення триває ремонт за підтримки німецького товариства GIZ. Коли ремонт закінчиться, терцентр матиме дві кімнати в тій будівлі – для занять спортом та мультимедійну.
Найбільше відділення в Селидівському терцентрі – обслуговування на дому. 25 соціальних працівниць обслуговують понад 400 одиноких пенсіонерів. У відділенні натуральної допомоги підтримку отримують 140 людей. Для комфортної роботи терцентру міська влада шукає приміщення, де можна проводити активності, поки чекають на завершення ремонту.
Ремонт у Селидівському терцентрі
Ремонт першого поверху будівлі управління соціального захисту населення розпочали в листопаді минулого року. Обіцяють завершити до середини березня поточного року.
За словами заступниці начальника Селидівського УСЗН Світлани Селіванової, на першому поверсі тут облаштують зону для прийому громадян, тренажерну залу, мультимедійну кімнату. Будівля буде повністю доступною для людей з особливими потребами.
За рахунок донорської підтримки, в УСЗН не тільки приведуть до ладу приміщення, але й встановлять нові техніку, меблі та спортивні тренажери. На ремонт внутрішніх приміщень від GIZ отримали 4 млн грн. На меблі, програмне забезпечення та комп’ютерну техніку – 220 тис грн. На створення трьох мультимедійних кімнат, які облаштують у місті Українськ, селищі Цукурине та селі Петрівка, – 1,3 млн грн.
Коштом місцевого бюджету встановлять пожежну сигналізацію та ганок з пандусом, на це виділили майже 188 тис грн.
«У Селидівському УСЗН 31 тис. жителів отримує різні види допомоги. На обліку стоїть 16 тис. переселенців. Загалом управління надає 80 різних послуг. Поки триває ремонт, прийом ведемо на другому поверсі. Віддалене робоче місце організували в місті Українськ», – розповідає Світлана Селіванова.
Читайте також: Одинокі пенсіонери: як опікується ними Олександрівська громада
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!