Два роки роботи реабілітаційного центру для учасників АТО
Висококласний медперсонал, новітні фізіопроцедури, масаж, допомога психолога та заняття лікувальною фізкультурою. Все – для допомоги АТОвцям. За два роки з часу відкриття реабілітаційний центр для учасників АТО прийняв майже 1700 бійців. Про це з посиланням на голову Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
Два роки тому у Дніпрі відкрили перший в Україні центр реабілітації АТОвців – при обласному госпіталі ветеранів. Його головна «родзинка» – комплексний підхід до відновлення здоров’я постраждалих під час бойових дій.
«Ми тримаємося на п’ятьох «китах» – це і лікарська допомога, і консультації психіатра та психолога, і лікувальна фізкультура, і масаж. Така комплексна терапія допомагає бійцям відновитися після травм та важких хірургічних операцій, – зазначив в.о. завідувача відділення центру медичної реабілітації учасників АТО Володимир Зайцев. – Вдячні обласній державній адміністрації, за підтримки якої два роки тому відкрили сучасний центр. Тут створені всі умови для повноцінної реабілітації наших бійців».
У реабілітаційному центрі відновлюють здоров’я у першу чергу АТОвці з травмами головного мозку та кінцівок.
«Проходжу реабілітацію в цьому центрі два рази на рік. Завдяки високій кваліфікації лікарів та сучасним умовам виходиш звідси наче нова копійка. Що найприємніше – лікування та всі процедури безкоштовні, все сплачує держава», – поділився полковник у відставці Денис Риболовлев.
Для реабілітації бійців використовують найсучаснішу апаратуру та новітні фізіотерапевтичні методики. Серед процедур – підводний душ-масаж, вихрові ванни, вакуум-масаж, магнітолазерна терапія. Відновити здоров’я також допомагають лікувальні грязі, озокерит та вулканічний пил.
«Спочатку хлопці переважно з побоюванням ставляться до різних процедур та фізичних вправ. До масажиста та психолога не хочуть навіть заходити, – ділиться масажист Дар’я Гуртова. – Але потрохи звикають, та й ми пояснюємо їм важливість такого лікування. Ті, хто в нас оздоровлюється не вперше, приходять на процедури із задоволенням – наче до своїх рідних».
Цьогоріч реабілітаційний центр для оздоровлення АТОвців запрацював у Кривому Розі. Наступного року планують відкрити такі відділення на базі курорту «Солоний лиман» та у Кам’янському.
«Реабілітаційний центр – це не лікарня, а, перш за все, місце, де хлопці можуть відновити своє здоров’я, набратися сил та позитивних емоцій, – сказала радник голови ДніпроОДА Ольга Горб. – З цього року тут можуть пройти реабілітацію і близькі родичі загиблих бійців».
Зазвичай курс реабілітації триває від 17 до 21 дня. Відновити своє здоров’я у закладі можуть всі учасники бойових дій, а також батьки і дружини загиблих АТОвців. Все – безкоштовно. За направленням слід звертатися до сімейного лікаря або безпосередньо до центру за адресою: Дніпро, пл. Соборна, 14.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!