Двічі переселенці: Ножі, яким немає аналогів, тепер виробляють не у Краматорську

Родина Ровдо – двічі переселенці. Спершу війна прийшла до рідного дому в Макіївці Донецької області, а вже за 8 років – у Краматорськ, куди вони переїхали з окупованої території. Зараз родині знову довелося евакуюватися та вже на новому місці заново запускати власну майстерню, продукцію якої знають вже по всій Україні.

«На самому початку війни, що розв’язала росія проти України у 2014 році, було зрозуміло, що жити тут буде неможливо. І мова навіть не про обстріли. Кисню не вистачало… Ми зібрали речі, які могли взяти з собою, та поїхали», – каже мати Олексія, власника авторської майстерні R.A.

За її словами, дуже важко було залишати рідні місця. Якийсь час довелося «збирати себе по частинах». Проте вони не хотіли мати нічого спільного з окупантами та «руським миром». Після переїзду родина вирішила залишитися тут – на Донеччині.

«Коли переїхали до Краматорська, то намагалися підтримувати й військових. Дуже хотілося робити для них щось приємне, тож готували їжу, пекли пиріжки та возили на блок-пости», – додає Олена.

Як у Краматорську з’явилась авторська майстерня

На самому початку нового життя на вільній території Донецької області вони мали із собою мінімальну кількість обладнання для продовження тоді ще хобі Олексія – виготовлення ножів. А ще – 3 тисячі гривень, які повністю пішли у бізнес. Та й не гроші були головним стимулом…

«Я хочу, щоб Україна була єдина. Якщо в кожного з нас буде така мрія, то буде файно. А якщо мета — нахапати якомога більше, то нічого з того не буде», – впевнений Олексій.

Так у Краматорську з’явилася та розквітала авторська майстерня R.A.

Тепер це вже було успішне підприємство, де працювало 16 людей. Ножі, у тому числі ексклюзивні, впізнавали по всій Україні. Згодом до переліку авторських товарів високої якості додалися подарункові набори, шампури та різноманітні вироби з латуні та мельхіору.

Варто зазначити, що аналоги таких виробів важко знайти не тільки в Україні, в й у всьому світі, адже рівень роботи дуже високий та якісний. Підприємство надавало також послуги із нагострення ножів та лазерного гравіювання на металі, дереві та навіть склі. Окремої уваги потребує не те, що ножі виготовляють з різного металу, а ручки, які можуть бути навіть з кукурудзяного листя в полімері.

Олексій вирішив працювати лише на українському ринку, щоб наші люди бачили, що в Україні є майстри своєї справи. За його словами, на виготовлення одного ножа може піти від 5 годин до 6 місяців, оскільки «ніж буває справжнім ювелірним виробом, для якого потрібен час та сили».

«Я можу здивувати кого завгодно, навіть тих, які кажуть, що бачили все. Виготовлення ножів — це не робота, а сенс життя, туди вкладаю душу», – каже Олексій.

Релокація бізнесу до Коломиї

Коли почалася повномасштабна війна росії проти України 24 лютого, члени родини подивилися одне на одного і сказали: «Що, знову?»…

Сьогодні авторська майстерня R.A. знову лише сімейний бізнес, адже після переїзду до Коломиї, через повномасштабну війну, тут працюють лише Олексій, його дружина, мама та батько. Олексій виготовляє ножі, батьки працюють зі шкірою, а дружина допомагає з реалізацією.

«Я сам всьому навчився. Спочатку було як хобі, а тепер — справа життя. Батьки та дружина взагалі не були пов’язані із цією галуззю, але тепер усе змінилося. Війна… Тепер винаймаю приміщення в Коломиї. Від самого початку нам допомагали знайомі з Маріуполя, Дружківки, Херсону… А як тільки переїхали, то відчули велику підтримку з боку коломиян», – розповів Олексій.

Наразі родина працює та живе саме у Коломиї, проте купити готову продукцію авторської майстерні або зробити індивідуальне замовлення може будь-хто, скориставшись сайтом.

Читайте також: Релокація бізнесу: як врятувати, вивезти та зберегти підприємство


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies