Дієвий засіб економії на послугах енергопостачання – це встановлення двозонного лічильника. Такий прилад обліку окремо фіксує споживання електроенергії вдень та вночі. Тобто з 11 години вечора та до 7 години ранку є можливість сплачувати за електроенергію з 50-відсотковою знижкою. Залишається розібратися, як встановити двозонний лічильник, скільки коштує такий прилад та чи скоротяться витрати на електроенергію з його допомогою.
Що таке нічний тариф
Наразі в Україні діє, так званий, нічний тариф: за використану електроенергію вдень треба сплачувати по звичайному тарифу, вночі – вдвічі дешевше. Звичайний лічильник не може окремо враховувати споживання електроенергії в різні періоди доби. Отже, встановлення такого лічильника буде вигідним тим, хто:
- має систему електричного опалення;
- в нічний час користується електричними обігрівачами;
- має налаштовані на роботу на нічний чи ранковий час електричні прилади – бойлер, пральну машину, мультиварку, систему кондиціонування повітря та інші.
При цьому багато електроприладів можна програмувати: за бажанням пральна машина чи мультиварка почнуть працювати, наприклад, о шостій ранку. До того ж, встановивши спеціальну автоматику чи таймер-розетку можна запрограмувати включення чи виключення будь-якої техніки: кондиціонера, обігрівача, бойлера, телевізора. Спеціалісти запевняють, що двозонні лічильники слід встановлювати при нічному споживанні електроенергії в 30-50% від загального споживання. В такому випадку лічильник двозонний швидко себе окуповує. Адже ціна електроенергії з двозонним лічильником хоч і залишається на тому ж рівні. Але застосовуваний коефіцієнт дозволить заощаджувати вдвічі.
Двозонні лічильники електроенергії: ціна встановлення
Звичайні лічильники не можуть окремо враховувати денне та нічне споживання електроенергії. Тож при бажанні сплачувати за нічний тариф вдвічі менше – треба замінити лічильник. Є різні моделі, вартість яких залежить від способу підключення та класу напруги. Та перш ніж придбати лічильник, слід з’ясувати у місцевій енергопостачальній компанії, з якими лічильниками вони працюють та які радять купувати.
До початку робіт варто з’ясувати вартість двозонного лічильника, щоб вірно прорахувати можливу економію коштів.
Головне – встановити та підключити його. Тож слід:
- Прийти в енергопостачальну компанію та написати заяву про бажання зміни/підключення лічильника.
- Придбати лічильник. Пропозицій, де купити двозонні лічильники електроенергії – маса. Але радимо робити це в спеціалізованих магазинах. І купувати саме ті лічильники світла, з якими працюють спеціалісти місцевої енергопостачальної компанії.
- Далі треба зрозуміти, як перевірити двухзонний лічильник. Для цього слід віднести його для параметризації (програмування). За кілька днів отримати відповідний акт.
- Оплатити вартість послуг з заміни лічильника. Ця сума буде коливатися в залежності від місця встановлення. В квартирі достатньо лише замінити сам прилад споживання. В приватному будинку лічильник, зазвичай, виносять на фасад будинку. При цьому вся електрика та пов’язані з нею ремонтні роботи повинні проводитися спеціалістами з дотриманням вимог безпеки.
- Узгодити дату та час заміни лічильника.
- Приїхати до енергопостачальної компанії з Актом встановлення нового приладу обліку та підписати Договір про користування електричною енергією.
Залишається раз в місяць знімати показання лічильника (окремо за денний та нічний час, адже вартість нічного тарифу електроенергії буде вдвічі меншою) та сплачувати за спожиті послуги. До речі, останнє зручно робити безпосередньо в особистому кабінеті на сайті:
Підсумки: чи варто встановлювати двозонний лічильник
Нічні електролічильники – це не засіб економії електроенергії. Такий пристрій тільки дозволяє враховувати споживання електроенергії вдень, за яку сплачується по звичайному тарифу. Та споживання електроенергії з 11 вечора до 7 години ранку – за цей обсяг квт електроенергії буде нараховуватися вдвічі менша плата. Встановлення двозонного лічильнику може стати гарним засобом економії коштів. Особливо, якщо пристосувати роботу електроприладів у “вигідні” години. Для цього треба налаштовувати автоматичне включення, навіть через розетку-таймер, побутових приладів у час дії нічного тарифу. Отже доцільність встановлення двозонного лічильника кожен вирішує для себе самостійно. Експерти радять спочатку порахувати, скільки енергії використовується вночі, щоб зрозуміти – чи вдасться заощаджувати з таким лічильником по діючому тарифу. І за скільки місяців чи років він себе окупить.
Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!