Якісна та доступна освіта – такі умови створюють для дітей в Олександрівській селищній громаді, ремонтуючи дитсадки та школи. Дитячі садки громади відвідують 219 дітлахів, у школах вчаться 1104 учні.
Дитсадки переїхали до шкіл
Раніше дитсадочки в селах Олександрівської громади були в окремих будівлях. З роками застарілі за нормами та віком будівлі потребували капітального ремонту та значних вкладень. Дошкільні заклади вирішили перевести до приміщень шкіл, створюючи тим самим безперервність освітнього процесу.
Тим більше приміщення шкіл не використовувались на повну потужність через зменшення кількості дітей у сільській місцевості. Коли туди перевели дитсадочки, кімнати перестали пустувати. Таким чином зробили капітальні ремонти будівель та створили навчально-виховні комплекси у селах Золоті пруди, Новоолександрівка, Мирна Долина.
«За гроші місцевого бюджету виготовили проєктно-кошторисну документацію та проведені капітальні ремонти приміщень трьох навчально-виховних комплексів на загальну суму 4,8 млн. грн., – розповідає начальниця відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Ірина Седлецька. – Для покращення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти придбали побутову техніку, меблі, посуд, постільну білизну».
Оновлена школа в Новоолександрівці
У Новоолександрівському НВК робили ремонт не тільки дошкільного відділення, але й самої школи. Для малечі дитсадка зробили усі умови для перебування, тут виховують 20 дітей. У школі, де навчаються 72 учні, зробили капітальний ремонт коридорів, туалету, їдальні. Котельню перевели на тверде паливо, оновили дах.
Директорка школи Світлана Гундертайло розповідає про ремонт каналізаційної системи, який зробили нещодавно.
«Будівля школи – 1978 року, жодного разу тут не робили капітальних ремонтів раніше. Каналізація йшла під школу, треба було все міняти. Тепер проклали нові труби, усю систему замінили. Зробили також капремонт туалетів», – каже Світлана Миколаївна.
На харчоблоці оновили плитку на стінах та підлозі, зробили нове освітлення. Потребує ремонту їдальня, це в планах.
Освіта в пріоритеті
У селі Петрівка друга – школа одинадцятирічна, її відвідують 96 дітей. Будівлі школи вже 50 років, але ремонт тут почався, коли громада стала об’єднаною.
Директорка школи Людмила Лупол розповідає, що у 2018 році школа попала до переліку об’єктів, де проєкти мали б фінансуватись за гроші Європейського інвестиційного банку. Але сам проєкт вдалось реалізувати лише наступного року, замінили 110 вікон та вхідних дверей.
Також вдалось замінити систему опалення, поступово зробити ремонт ганку та сходів. Нещодавно в школі відремонтували спортивний зал та харчоблок, зробили туалети.
«Якісна освіта стала першочерговим завданням для нашої громади, це в пріоритеті. Проблем тут вистачало. Їх було більше, аніж по дитсадках, саме школи потребували великих матеріальних витрат для створення комфортних і безпечних умов навчання – розповідає голова Олександрівської громади Людмила Борисевич. І знову депутатський корпус підтримав усі пропозиції щодо покращення умов надання освітніх послуг. Протягом трьох років за гроші місцевого бюджету реалізували 14 проєктів капітальних ремонтів шкіл».
Очільниця громади зазначає, що за цей час у двох школах зробили капремонт покрівель, в одному закладі – поточний ремонт опалювальної системи, перевели чотири газові котельні та тверде паливо, зробили капремонти двох харчоблоків, однієї спортивної зали, у трьох школах частково замінили вікна на металопластикові, відремонтували санвузли.
Мрія Олександрівщини
Минулого року завершили капітальний ремонт дитсадка «Журавушка» у селищі Олександрівка. Його робили за гроші з Державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні з місцевого бюджету. Загальна вартість робіт склала майже 9,5 млн грн.
Тут утеплили фасад та замінили покрівлю, провели капремонт внутрішніх мереж та внутрішніх приміщень кожного поверху, замінили систему водо-, тепло-, електропостачання, встановили вентиляцію, протипожежну сигналізацію, закупили меблі та обладнання.
Дитсадок увійшов до переліку об’єктів «Велике будівництво», тут планують у новому році зробити новою прилеглу територію. «Про такі умови, які створили в дитсадочку, можна тільки мріяти!» – каже Ірина Седлецька. П’ять груп дошкільного закладу відвідують 120 дітей.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!