Уряд дозволив відкрити дитсадки з 25 травня, але лише при виконанні певного переліку вимог.
В Краматорському управлінні освіти зазначають, що для цього доведеться проводити тендери, закуповувати антисептики, засоби індивідуального захисту та безконтактні інфрачервоні термометри. Отже, при найліпшому сценарії, дитячі садки в Краматорську відкриють не раніше другої половини червня.
Для відкриття дитсадків на перший місяць треба 1,4 млн гривень
На засіданні 20 травня уряд розглядав можливість пришвидшення відкриття дитячих садків. З послабленням карантинних заходів батьки можуть виходити на роботу. Але куди дівати дошкільнят? Врешті решт, дитячі садки дозволили відкрити з 25 травня. Але при умові дотримання розпорядження головного санітарного лікаря України з пропозиціями протиепідемічних заходів.
«Ми повинні виконати ряд вимог Міністерства охорони здоров’я. Для цього треба закупити антисептики для обробки рук, для прибирання, засоби індивідуального захисту для працівників, безконтактні інфрачервоні термометри, паперові рушники, тощо. Закупити все це ми можемо лише через тендер. І сьогодні ми готуємо тендерну пропозицію. Але навіть якщо ми завтра, 22 травня, її виставимо, швидко надійдуть пропозиції, ми їх вивчимо та закупимо все необхідне, то за спрощеною тендерною процедурою треба щонайменше 17 робочих днів», – наголосила очільниця управління освіти Краматорської міської ради Марина Мозольова.
В управлінні порахували: на виконання у всіх дитячих садах міста поставлених МОЗ вимог треба 1 мільйон 400 тисяч гривень.
«Є зекономлені на харчуванні кошти. І їх можна буде перенаправити на закупівлю необхідних засобів для дитячих садків, – каже Марина Мозольова. – Але цих коштів вистачить лише на місяць. Якщо протиепідеміологічну ситуацію не послаблять, то доведеться звертатися по допомогу й до батьків».
Що зміниться в дитячих садах після відкриття
Міністерство охорони здоров’я виставило значний перелік вимог для відкриття дитячих садів. Ось деякі зміни:
- Температурний скринінг. Його повинні будуть проходити як працівники дитячих садів, так і самі діти – вихователь повинна буде перевірити кожного малюка при вході та повторювати процедуру кожні 4 години. При виявленні підвищеної температури заходити до дитячого закладу буде заборонено.
- Батьки не зможуть заходити до дитячого садку – вихователь повинна буде забирати дітей, навіть наймолодших, тільки на вулиці. Неможливо буде проводити і будь-які виступи дітей з відвідуванням батьків в якості глядачів.
- Обробка рук антисептиками повинна проводитися як при вході до дитячого садку, так і протягом дня.
- В садах прибируть килими, м’які дитячі іграшки, рекомендують обмежити сенсорні ігри, наприклад, ліпку з пластиліну, тощо.
- Дезінфекція поверхонь та вологе прибирання повинні проводитися кожні 2 години. І це буде додаткове навантаження на помічників вихователя.
- Харчування повинно бути адаптивним. Іншими словами, якщо раніше за одним столом одночасно їли 6 дітей, то тепер це буде 3 дитини.
- Ліжка для денного сну повинні бути розташовані на відстані 1,5 метра один від одного.
Чи всі діти зможуть відвідувати дитсадки після відкриття
У розпорядженні Міністерства охорони здоров’я не вказана гранична чисельність дітей, які можуть відвідувати дитячі садки. Але очевидно, що групи повинні бути зменшені.
«Ми не зможемо прийняти всіх дітей, – наголошує Марина Мозольова. – Якщо діти повинні їсти меншими групами та спати на відстані 1,5 метра один від одного, то групи треба скоротити десь вдвічі».
За словами Марини Мозольової, хто саме буде відвідувати дитячі сади – це буде вирішуватися на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Але відомо, що в першу чергу будуть приймати дітей:
- працівників медичних закладів,
- працівників МНС та поліції,
- батьків, які нададуть довідку з роботи про необхідність присутності на робочому місці.
Працівники вікової групи 60+ будуть відсторонені від занять
Ще одна новина – відсторонення від роботи працівників старше 60 років.
«Зараз всі працівники дитячих садів отримують заробітну плату, – розповіла Марина Мозольова. – Але працівники, яким 60 років та більше, знаходяться в зоні ризику. І в розпорядженні головного санітарного лікаря України йдеться про необхідність відсторонення таких співробітників від роботи».
На перший час вони зможуть піти у тарифну відпустку. В подальшому доведеться брати неоплачувану відпустку.
Обов’язки цих працівників (більше за все їх серед сторожів, завгоспів) будуть розподілені між іншими співробітниками. В тому числі на роботу не вийдуть і п’ять завідувачів дитячих садів, які старше 60 років. Їх роботу за сумісництвом будуть виконувати методисти.
Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Лучше бы вообще не чего не писали!