Е-рецепт на антибіотики: як отримати ліки у перехідний період

Антибіотики за електронним рецептом мали почати відпускати ще з 1 квітня 2022 року. Цю дату перенесли через повномасштабну війну в Україні. Проте вже з 1 серпня почнеться перехідний період – запроваджується Е-рецепт на антибіотики, який триватиме до кінця року.

З якою метою вводиться Е-рецепт на антибіотики

За даними Міністерства охорони здоров’я, кожен другий українець купує антибіотики без призначення лікаря. Найголовнішим негативним наслідком для здоров’я людей є те, що це часто призводить до того, що організм стає стійким до ліків і вкрай важко піддається лікуванню у разі необхідності.

Щоб уникнути безконтрольного вживання сильнодіючих препаратів у МОЗ вирішили ввести електронний рецепт на антибіотики. Таке рішення дозволить контролювати дані про призначення, обсяги використання та зменшити випадки самолікування антибіотиками.

Як отримати антибіотики у перехідний період

Перш за все варто знати, що пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо це досі не зроблено, то можна пройти реєстрацію безпосередньо на прийомі у лікаря.

Щоб отримати Е-рецепт на антибіотики потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у медичному закладі. Там ви зможете отримати електронний рецепт на діючу речовину та забрати ліки в аптеці.

Купити антибіотики за електронним рецептом під час перехідного періоду українські пацієнти зможуть у будь-якій аптеці, показавши фармацевту інформаційну довідку, яку лікар має видати на підтвердження призначення.

«Також за рецептом пацієнт буде самостійно ухвалювати рішення про вибір торгової назви препарату, що містить призначену діючу речовину, орієнтуючись на власний бюджет», – наголосила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Важливо! З огляду на сьогоднішню ситуацію в країні, МОЗ передбачило й винятки. Вони стосуються тих медичних закладів, які знаходяться безпосередньо на лінії фронту, у зоні бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях. У лікарнях, що розташовані у таких регіонах лікар випише паперовий рецепт на антибіотики.

Читайте також: На Донеччині терміново потрібні медичні працівники

Що буде далі

За словами голови Комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького, МОЗ запланувало на найближчий час наради, під час яких обговорюватимуть роботу з Е-рецептом, зокрема й мережами аптек. Також НСЗУ підготувала навчальний курс для медичних працівників.

Е-рецепт на антибіотики є першим етапом впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати в Україні.

«Наш Комітет разом з МОЗ підготували відповідні законодавчі зміни, щоб нова система продажу препаратів запрацювала. На розгляд Верховної Ради направили два законопроєкти: перший (№ 7444) посилює контроль за відпуском лікарських засобів, другий (№ 7445) – вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення встановленого порядку реалізації лікарських засобів. Законопроєкти дозволять притягати до відповідальності медичних працівників та працівників аптек у разі призначення рецептурного лікарського засобу без рецепту. Зміни законодавства, якщо їх підтримає Верховна Рада, почнуть діяти через три місяці після завершення воєнного стану», – зазначив Радуцький.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies