«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості


10424
коментарі відсутні

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості

Про екосвідомість та відповідальне використання речей цієї неділі говорили в Єпіфанівці, що входить до Сєвєродонецької громади. У селі відбувся фестиваль «ЕКО-двіж». Започаткований захід коаліцією з 4 громадських організацій Донеччини та Луганщини.

Усі відвідувачі могли долучитися до різноманітних майстер-класів з надання речам другого життя, дізнатися про альтернативну енергетику, зробити різні поробки з екологічних матеріалів тощо.

На цьому члени коаліції «ЕКО-двіж» не збираються зупинятися. Попереду екологічні заходи чекають і на мешканців Званівки, що на Донеччині. Які саме – читайте далі.

 

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №1

 

Єпіфанівка знаходиться за 20 км від Сєвєродонецька. Цієї неділі село стало осередком екосвідомості. Тут відбувся фестиваль «ЕКО-двіж». Залучили до нього учасників з Донеччини, Луганщини та Харківщини.

Для відвідувачів тут організували різноманітні майстер-класи з виготовлення свічок з вощини, прикрас з фоамірану, декупажу пляшок, вирізування з овочів букетів та фігурок, розмалювання етномальованок на папері й дереві тощо. Крім цього, можна було зібрати пазл Чорного моря із переробленого пластику, подивитися виставку-ярмарок місцевих майстрів та майстринь, сфотографуватися біля тематичної фотозони, а ще дізнатися про роздільний збір сміття.

«В Єпіфанівку привезуть вісім різнокольорових баків. П’ять вже доставили, а ще три просто не влізли у вантажівку. З дітьми ми сортували сміття в ігровій формі. Усі баки залишилися в селі, в чотирьох точках. Тут збиратимуть скло і пластик. У селі так вирішили: домовилися з церквою, з місцевими мешканцями, зі старостатом. Школа також захотіла долучитися. Тобто коли воно різнокольорове, коли біля нього проводиться такий кіпіш, тоді це привертає увагу», – розповіла Юлія Тимчак, керівниця ГО «Чарівні Руни» зі Званівки.

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №2

 

Для тих, хто зголоднів, у Єпіфанівці влаштували польову кухню. Її організували військові. Загалом відвідувачі з’їли 2 казани каші та випили 50 літрів чаю.

Фестиваль «ЕКО-двіж» у Єпіфанівці мав стати заключним серед екологічних заходів у селі. Зокрема, планували встановити розумну лавочку із сонячною панеллю, посадити дерева, облаштувати та розмалювати зупинки. Однак, побоялися, що несприятливі погодні умови та більш суворі карантинні обмеження не дозволять провести масовий захід, тож інші активності вже проведуть після фестивалю.

 

Чому обрали саме Єпіфанівку для фестивалю

 

Юлія Тимчак пояснює, що під час навчання в «Академії громадського активізму» познайомилася з членкинею ГО «Еко-свідомі» Оленою Пасічник з Єпіфанівки. Жінки не лише об’єднали власні зусилля, аби просувати тему екосвідомості, а й згуртували навколо себе однодумців.

Так підписали меморандум та створили коаліцію з 4 громадських організацій: «Еко-свідомі» з Єпіфанівки, «Чарівні Руни» і «Спадщина!» зі Званівки та спілкою «Екологічний асоціацій «Екоситема» з Донеччини. Назвали своє об’єднання «ЕКО-двіж». Подібні заходи планують провести не лише в Єпіфанівці, а й у Званівці.

«Ми зробили фестиваль у Єпіфанівці більш масштабним, ніж планували, оскільки розуміли, що він буде один через карантинні обмеження. Якщо у Званівці епідситуація нам не дозволить, то обмежимося майстер-класами у напрямках благоустрою. Загалом ми планували чистити берег річки і посадки, але подивимось, що встигнемо до грудня зробити. Також хотіли висаджувати дерева, розповідати про роздільний збір відходів і сонячну енергетику», – каже Юлія Тимчак.

200 тисяч гривень для просування ідеї екосвідомості коаліція «ЕКО-двіж» отримала від програми «Академія громадського активізму», яка реалізується «Фондом Східна Європа» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

 

Ірина Мартинова

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №3

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №4

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №5

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №6

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №7

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №8

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №9

 

«ЕКО-двіж»: як коаліція громадських організацій рухає ідею екосвідомості - Фото №10

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі