Екологія Донбасу: у “днр” звинувачують у екологічних проблемах регіону Україну, та мовчать про власні недоліки

3748
коментарі відсутні

Екологія Донбасу: у “днр” звинувачують у екологічних проблемах регіону Україну, та мовчать про власні недоліки

Після найгарячішого періоду бойових дій 2014-2015 років усе частіше стали поставати питання мирного характеру, серед яких не останнє місце займає екологічна ситуація на Донбасі. Навіть у довоєнний час екологічна ситуація у Донецькій області лишалася з непростих через велику скупченість промислових підприємств, особливо таких що несуть підвищену загрозу для навколишнього середовища як то металургійні, хімічні, вугільні та інші.

Особливо актуальною стала проблема пов’язана із закриттям шахт наприкінці 2016 – на початку 2017 років. У цей час були закриті усі вугледобувні підприємства Горлівки та Єнакієва, а це 10 шахт. З часом те саме відбулося ще с декількома підприємствами котрі встали через блокаду торгівлі влаштовану ветеранами АТО у грудні 2016-го року.

Специфіка шахт у тому, що вони весь час потребують відкачування шахтних вод, котрі поступово заповнюють пустоти утворені внаслідок вугледобування. Навіть непрацююча шахта потребує постійного відкачування води аби вона не потрапила у питну воду та не отруїла її важкими та шкідливими речовинами котрі містяться у шахтних водах.

Інформації стосовно ситуації на непрацюючих вугільних підприємствах на тимчасово непідконтрольних територіях вкрай мало – лише інколи пролунає чергова фраза що «ситуація під контролем», та й по всьому. Жодної конкретики стосовно того на яких саме шахтах ситуація під контролем, на якому рівні знаходиться вода – нічого такого ніколи не повідомляється і це незважаючи на існування притаманних державам власних екологічних структур. Але їхня роль у боротьбі за екологічну безпеку

Так, існує такий собі «Державний комітет по екологічній політиці та природнім ресурсам при голові Донецької народної республіки», щоправда незважаючи на нібито солідну назву займається він доволі сумнівними справами.

Із певною періодичністю відбуваються засідання так званої «Спільної інспекції з моніторингу та контролю стану безпеки підприємств та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення Донбасу, розташованих на території, тимчасово підконтрольної Україні» під час яких таврують Україну за «ігнорування екологічної ситуації на промислових підприємствах». За думкою членів «інспекції» це може призвести до погіршення екологічної ситуації на території самопроголошеної «республіки».

У той час як у Горлівці та Єнакієво підтоплюють більше десяти непрацюючих шахт у ДНР опікуються наслідками затоплення гірничих виробок шахти ім. Д. С. Коротченка в Селидові, шахтах им. Артема и «Южной» ГП «Дзержинскуголь» на підконтрольній Україні території. А співробітник «МНС ДНР» навіть зауважує, що відновлення наслідків затоплення гірничих виробок шахти ім. Д. С. Коротченка в Селидові потребує мільйонів рублів.

Окрім українських шахт «Державний комітет по екологічній політиці та природнім ресурсам при голові Донецької народної республіки» турбують викиди Маріупольського металургійного комбінату, накопичувач хімічних відходів у Слов’янську, Костянтинівський хімічний завод, Дзержинський фенольний завод, Авдіївський коксохімічний завод та інші. Усі вони разом із «безвідповідальністю української влади» як наголошують у цьому Комітеті, є серйозною небезпекою для «молодої республіки», проте вплинути на Україну вони ніяк не можуть, адже «інспекторів ДНР» для контролю за ситуацією на промислові підприємства Україна не допускає, скаржаться «чиновники ДНР».

У той же час за думкою комітету екологічні проблеми у самій самопроголошеній ДНР відсутні або ж мають зовсім малий масштаб. Наприклад, загибель риби у річці Нижня Кринка, що призвело до загибелі риби. Після аналізу води фахівці дійшли висновку, що загибель риби сталася через кисневий голод, простіше кажучи, було занадто спекотно.

Цілком можливо, але невже більше ніяких проблем у самопроголошеній ДНР немає?

Скоріш за все чиновники просто занадто добре пам’ятають долю репортерки газети «Єнакіївський робітник» Юлії Скубаєвої, котру звільнили з видання за репортаж про мітинг мешканців міста Кіровськ спричинений рішенням про закриття і припинення водовідведення на шахті Юних Комунарів. Тоді мешканці занепокоєні небезпекою що радіоактивні речовини після ядерного вибуху що мав місце на шахті у 1979 році потраплять у питну воду і вийдуть назовні.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика