Економічні негаразди та економічна деокупація ДНР
Окупована частина Донбасу на якій діє окупаційна адміністрація продовжує відчувати на собі наслідки економічної «політики» останньої, що призводить до чергових негараздів.
Так, як повідомляють «змі ДНР», Донецький металургійний завод опинився на межі зупинки. Продукція практично не випускається, а працівникам виплачується лише 2/3 заробітної плати.
«На заводі обладнання більшості цехів законсервовано, а весь колектив сидить вдома на 2/3 окладу, ну і це тимчасово … Далі тільки гірше», – пишуть робітники підприємства в соцмережах.
«Офіційної» інформації про закриття заводу або його труднощі поки немає.
З 96 шахт, які залишилися на непідконтрольній Києву території працює лише третина й ті не на повну потужність. Про це заявив Михайло Волинець в ефірі телеканалу Zik. За словами голови профспілки гірників, вуглевидобувні підприємства ОРДЛО працюють на 30-40% своїх можливостей.
Волинець розповів, про те, що заборгованість по заробітній платі шахтарям, як і на підконтрольній Києву території, продовжує бути проблемою № 1 вугільної галузі. Але в «ДНР» і «ЛНР», за його словами, ситуація гірша, бо там гірники бояться протестувати та мітингувати проти порушення їх прав. Зупиняє шахтарів страх перед силовими відомствами.
Натомість, економічний експерт Олексій Кущ запропонував створити демілітаризовані вільні економічні території (ДеСЕТ) на окупованих районах Донецької і Луганської областей. Принципи цього процесу:
– ДеСЕТ створюються або в “тилових” районах непідконтрольної частини Донецької і Луганської областей, або в районах на лінії розмежування;
– на території ДеСЕТ проводиться повна демілітаризація: висновок незаконних збройних формувань, важкої військової техніки.
– там поновлюється діяльність місцевих органів влади у вигляді ради інвесторів під загальним керівництвом представників ОБСЄ (по аналогії з косовським конфліктом). Тобто реальне управління районом концентрується в руках бізнесу, а не місцевих політичних еліт.
– для підтримки правопорядку на ДеСЕТ вводяться посилені моніторингові місії ОБСЄ і формуються підрозділи міжнародної поліції під керівництвом представників ОБСЄ.
– відновлюється діяльність підприємств, зареєстрованих відповідно до українського законодавства, а також української банківської системи.
– з такими територіями поновлюється вантажне транспортне сполучення.
– на ДеСЕТ починають роботу пости Державної фіскальної служби, які видають українські сертифікати походження для вироблених товарів.
– там діє пільговий податковий режим – нульова ставка податку на додану вартість та 5% – податок на прибуток.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!