Органи місцевого самоврядування працюють з великою кількістю даних. Є інструмент, який допомагає упорядкувати масив інформації, а ще ефективно дослідити місцевий бізнес. Він може бути корисним під час створення програм і стратегії розвитку громад, а також планів відновлення. Інструмент відображає соціально-економічні показники. Їхній аналіз допомагає ухвалювати ефективні управлінські рішення, що сприяє розвитку громади.
Хто розробник платформи та її можливості
10 років в Україні працюють фахівці, які об’єднались у Центр розвитку інновацій (ЦРІ). Команда займається цифровою трансформацією країни, впровадженням електронної демократії, ІТ-рішеннями для е-петицій, е-звернень, громадського бюджету тощо. Серед інструментів, які створила команда, – економічний профайл громади (ЕПГ).
Платформа ЕПГ автоматично підтягує дані з-понад сотні різних реєстрів та офіційних джерел. Ресурс форматує інформацію у таблиці Excel. Це дозволяє завантажувати та працювати з даними, відсортовуючи їх за критеріями.
Дані ЕПГ відображають всі економічні аспекти життєдіяльності громади. Це стосується бізнесу, землі, податків, корисних копалин, експорту або імпорту, тендерної активності підприємств, фінансових показників тощо. Нині з платформою повноцінно співпрацює понад 100 громад. Доступ до ЕПГ має обмежене коло осіб, які визначаються окремим рішенням очільника громади. Зареєстровані користувачі не мають можливості вносити будь-які зміни у дані платформи. Проте за допомогою одного кліка вони отримують великий масив даних, збір яких раніше потребував багато ресурсів та часу. Економічний профайл громади є платним ресурсом.
«Інструмент ЕПГ допомагає вивчати стан бізнесу у громаді: міграційні процеси, партнерство, майно та кадри, види діяльності, експорт або імпорт, тендерну активність тощо. Використання даних сприяє відновленню економіки громад, а це один з чинників відновлення взагалі. Донеччина та Луганщина будуть потребувати багато роботи з цих питань – з відновлення бізнесу чи створення умов розвитку для нього, а також із залученням інвестицій чи донорів. Допомогти у цьому може платформа», – розповіла координаторка мережі регіональних партнерів ЦРІ Анна Скляренко.
Економічний профайл Краматорської громади
У 2020-2021 роках Краматорськ долучився до платформи ЕПГ. На той час він був серед перших великих міст, які закупили цю послугу. На той це обійшлося громаді у понад 60 тис. грн на рік, нині коштує понад 90 тис. грн. Зараз партнерство Краматорської громади з платформою призупинено.
У пресслужбі Краматорської МВА розповіли, що використання ЕПГ допомогло взаємовідносинам влади та бізнесу, вивченню його потреб. Завдяки даним були визначені рейтинги інвестиційної привабливості та кредитоздатності громади. Платформа ЕПГ незамінна під час створення стратегічних документів, цільових програм, політик.
«ЕПГ це корисний інструмент, бо громада отримує додаткові можливості для посилення бізнесу, пошуку інвестицій, а це – відновлення економіки громади загалом. Керівництво міста розуміє переваги послуги, яку надає платформа ЕПГ. Воно планує повернутись до співпраці, як тільки дозволить ситуація в країні та буде необхідно відновлювати громаду», – додали у пресслужбі, відповідаючи на наш запит.
Читайте також: Олександрівська громада на Донеччині оновила Стратегію розвитку та почала її реалізацію
Марина Романцова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!