Експерти оцінили роботу ЦНАПів

17 жовтня в Дніпрі відбувся «круглий стіл», під час якого експерти громадської організації «Дніпровський центр соціальних досліджень» представили результати моніторингу роботи центрів надання адмінпослуг (ЦНАП) в 13-ти містах Дніпропетровської області.

Мета дослідження полягала в тому, щоб з’ясувати відповідність ЦНАПів вимогам Закону України «Про адміністративні послуги» і критеріям універсаму послуг ( «Оne-stop-shop»), з особливою увагою на зручність для споживачів послуг; оцінити якість послуг і ефективність витрачання бюджетних коштів на їх надання; виявити типові проблеми функціонування ЦНАПів і кращі практики; надати адресні рекомендації керівникам Центрів для поліпшення їх роботи.

Дніпропетровщина є лідером за кількістю створених ЦНАПів. На сьогоднішній день в області працює 56 Центрів та їх філії: 22 – в районах, 23 – в містах, 9 – в об’єднаних громадах і 2 – в селах.

Експерти відзначили кращі практики, реалізовані в ЦНАПах 13-ти міст області:

  • «мобільні офіси» дозволяють надавати адмінпослуги на виїзді: ЦНАПи міст Кам’янське, Кривий Ріг, Павлоград;
  • видача біометричних паспортів громадянам України: ЦНАПи міста Кривий Ріг. Найближчим часом видача біометричних паспортів очікується в ЦНАП міст Дніпро і Кам’янське;
  • велика увага приділяється комфортності надання адміністративних послуг: в ЦНАПах міст Кам’янське та Марганець облаштовані спеціальні місця для маленьких відвідувачів; майже у всіх Центрах входи обладнані пандусом для маломобільних громадян;
  • соціальні «пакетні послуги» по життєвій ситуації (народження дитини, втрата близької людини, багатодітна сім’я і т.д.): ЦНАПи міст Кривий Ріг, Кам’янське;
  • підвищення кваліфікації: адміністратори ЦНАПів регулярно проходять навчання на курсах при ДРІДУ НАДУ та Криворізькому національному університеті, а також на різних тренінгах та семінарах, які проводять міжнародні донорські організації;
  • міжнародна допомога: завдяки підтримці німецької федеральної компанії GIZ було закуплено нове сучасне обладнання для Центрів міст Вільногірськ і Новомосковськ.

Також експерти позитивно оцінили збільшення кількості надаваних в Центрах адмінпослуг.

Разом з тим, учасники круглого столу – представники ЦНАПів – відзначили кілька проблем, що виникають в їх роботі:

  • робота з реєстрами: виникають складності при роботі з Держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в зв’язку з тим, що програмне забезпечення є недосконалим.
  • проблеми з приміщеннями: деякі ЦНАПи мають потребу в розширенні приміщення і обладнанні додаткових робочих місць для адміністраторів.
  • перелік послуг постійно змінюється у зв’язку з їх оптимізацією і частими змінами чинного законодавства.

Моніторинг центрів надання адміністративних послуг було проведено громадською організацією «Дніпровський центр соціальних досліджень» в 13-ти містах Дніпропетровської області (мм. Вільногірськ, Дніпро, Жовті Води, Кам’янське, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Покров, Першотравенськ, Синельникове, Тернівка) протягом квітня – вересня 2017 року в рамках проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні, за методикою, розробленою експертами громадської організації «Центр політико-правових реформ».

В процесі проведення дослідження була використана інформація про ЦНАП з веб-сайтів 13-ти міських рад Дніпропетровської області, веб-сайту «Регіональний віртуальний офіс електронних адміністративних послуг Дніпропетровської області»; аналітичних даних про ЦНАПи, які розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; веб-сайту «Єдиний державний портал адміністративних послуг», особисті спостереження експертів проекту, які зібранні під час візитів до ЦНАП та під час спілкування з керівництвом ЦНАП, а також наданих документів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies