Прес-служба ДТЕК Придніпровська ТЕС, повідомляє, що на ТЕС нарешті зроблено переобладнання енергоблоку №7 на спалювання вітчизняного вугілля марки «Г». В п’ятницю енергоблок потужністю 150 МВт був включений в мережу. Таким чином, станція починає виробляти електроенергію для енергосистеми країни з українського вугілля і знижувати необхідність в імпорті антрациту.
Переобладнання Придніпровської ТЕС на газову марку вугілля – перший подібний проект для компанії ДТЕК. Реалізація проекту зайняла 6 місяців. В середині листопада станція планує запустити на газовому вугіллі ще один енергоблок – №8. За словами енергетиків, це гарантуватиме стабільне виробництво електроенергії і безперебійну подачу тепла для будинків м Дніпро. Щомісячний ефект економії імпортного вугілля завдяки переведенню двох блоків ТЕС на марку Г складе близько 90 тис. тонн.
«Головна відмінність газового вугілля від антрациту – підвищений вихід летючих речовин і високий рівень запалення. Тому ми переоснащували пилосистеми енергоблоків так, щоб забезпечити достатній рівень пожежної безпеки під час приготування і подачі палива в котел. Особливу увагу ми приділили розмежуванню паливного складу, де тепер, щоб уникнути займання, окремо зберігаються антрацитове і газове вугілля», – цитує прес-служба директора з генерації ДТЕК Енерго Сергія Куріленка.
Тим не менше, переоснащення ТЕС на вугілля марки Г, як зазначається в повідомленні прес-служби, дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферне повітря. Згідно з висновками експертів, які розробляли проект для ДТЕК Придніпровської ТЕС, при спалюванні енергоблоками газового вугілля очікується зниження викиду таких речовин, як діоксид сірки та оксиду азоту. Зменшення викидів в порівнянні зі спалюванням антрациту по кожному з переведених енергоблоків складе близько 1,1 тис. тонн.
Таку інформацію надає прес-служба ДТЕК Придніпровська ТЕС
Слід зауважити, що менеджмент ДТЕК обережно оминає в коментарях теми, чому переобладнання блоків ТЕС ДТЕК з антрациту, що залишився на непідконтрольних територіях, на газове вугілля почалося тільки 6 місяців тому.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!