Евакопункт у Краматорську як тимчасовий прихисток для біженців
У Краматорській школі №8 з початку березня перших біженців став приймати евакопункт. Здебільшого прихисток використовують як перевалочний пункт – для перепочинку та подальшої дороги.
У краматорському закладі середньої освіти ім. Стуса ( школа № 8) була обладнана спальня з 20 ліжками. Евакопункт готував своїми силами колектив школи.
Здебільшого в навчальному закладі працюють жінки, вони прийшли зі своїми чоловіками. Підключились батьки дітей, які навчаються в школі. Додаткові ліжка взяли в сусідніх дитсадках. Організували спальні місця на спортивних матах. Таким чином, шкільний евакопунт розрахований на 130 біженців.
«Ми чекали мам і дітей з Волновахи, але зелені коридори вже перестали давати, – розповідає директорка школи Вікторія Калініна. – Евакопункт у школі став місцем тимчасового перебування для людей, які можуть вибратись до Краматорська, ночують та намагаються їхати далі».
До евакопункту постійно прибувають люди з Ізюма, Сєвєродонецька, Рубіжного. В основному, кожного дня хтось прибуває, відпочивають та їдуть далі. Це як перевалочний пункт, пояснює директорка школи.
Люди ночують, їм надають інформацію про можливості подальшої евакуації та біженці їдуть далі.
Жили в евакопункті родини з Краматорська, в будинку яких на бул. Краматорський посипались вікна. Згодом одна родина переїхала до приватного сектора, аби не жити в багатоквартирній забудові. Залишились жити люди з інвалідністю. Коли обстріляли район Кондиціонера, люди звідти теж приїхали в пошуках тимчасового прихистку
Під великі спальні обладнали 4 кабінети, задіяли також спортивну залу та кабінет психолога. Для розміщення родин з маленькими дітьми підготували маленькі окремі кімнати, в роздягальнях біля спортивних залів. Таких 4 спальні.
У школі є можливість приймати душ. Після ремонту душові кімнати обладнали для зали самбо
«Кожного хто звертається за допомогою, реєструємо, надаємо прихисток, годуємо. Для тих, хто їде далі, даємо одяг – його багато принесли місцеві жителі. На жаль, продуктів з собою дати не можемо, розраховуємо лише на харчування тих, хто безпосередньо перебуває в школі», – розповідає Вікторія Калініна.
Для біженців готують кухарі, які працюють в школі. Щодня виходить до 60-80 порцій. Найменше готували 40 порцій.
Обід за рахунок місцевого бюджету. Сніданків та вечерь спочатку не було. Але спільними зусиллями волонтерів, місцевих жителів та місцевої влади вдалось зібрати продуктів і налагодити також харчування вранці та ввечері.
Реєстрацією біженців займаються вчителі. Коли поодинокі випадки, це відбувається швидко. Одного разу великими автобусами привезли 200 біженців з боку Сєвєродонецька, оперативно розселяли людей до двох дитсадків та в школі.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Фото: Вікторія Калініна, ФБ Олександра Гончаренка
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!